![Ko Janše ni na oblasti, je predvsem levoliberalna civilna družba tista, ki s svojim angažmajem – dokaz so referendumi – lahko pripelje (nazaj) na volišča razočarane nad delom premiera in koalicijskih strank, ki so se umaknili med neopredeljene. FOTO: Blaž Samec/Delo](https://www.delo.si/media/images/20250214/1992078.width-660.jpg?rev=1)
Neomejen dostop | že od 14,99€
Ker Janša v tem mandatu ni na oblasti, levoliberalna civilna družba seveda ne more protestirati proti njemu. Kolesarska civilna družba želi dobro leto pred volitvami poravnati račune z vladnimi strankami, ki po njenem mnenju prepočasi in neambiciozno izvajajo zaveze, ki so jih dali zavezniški civilni družbi ob nastopu mandata.
Po drugi strani pa se Janša s svojimi sateliti in političnimi podaljški pripravlja na volitve, kjer poskuša narediti vse, da razočarani volivci koalicijskega trojčka ostanejo doma, kar pomeni zanj ugodno nizko volilno udeležbo. Večinoma to počne Janša z uporabo socialnih omrežij in strankarskih trobil, prirejanjem shodov proti krivosodju, v katere zamaskira osebne interese, naslednji teden pa se SDS uradno priključuje instrumentaliziranim upokojenskim protestom.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji