Golf klub Jelšingrad nadaljuje z milijonsko tožbo zaradi zemljišč, ki jih danes nihče noče kupiti.
Galerija
Golf klub Jelšingrad z Damjanom Gobcem trdi, da so v zemljišča za golf vložili več kot 1,6 milijona evrov, ki jih hočejo zdaj od občine Šmarje pri Jelšah. FOTO: Špela Kuralt/Delo
Celje – Golf klub Jelšingrad od občine Šmarje pri Jelšah na celjskem okrožnem sodišču zahteva 1,65 milijona evrov, kolikor naj bi golf klub vložil v golf igrišče, občina pa je najemno pogodbo za okoli 22 hektarov zemljišč po njihovem nezakonito odpovedala. Okoliška kmeta sta včeraj povedala, da igrišče ni bilo niti pokošeno, golfa pa se na meter visoki travi verjetno ne da igrati.
Oba sta sicer povedala tudi, da je bila trava na nekaterih delih tudi nižja, šlo je za tiste dele, kjer je posebno travo sejal golf klub s predsednikom Damjanom Gobcem. Tudi tam pa bi se verjetno žogica težko kotalila, saj sta kmeta pričala, da je bila tudi na tistih delih trava visoka okoli deset centimetrov, sploh pa bi do teh delov igrišča težko prišli čez meter visok plevel, ki je bil naokoli.
Lastniška trava
Pogodbo je občina, ki je zemljišča dobila v last od sklada kmetijskih zemljišč, odpovedala oktobra 2013. Kot je že pred časom povedal pooblaščenec občine Marjan Feguš, so pogodbo odpovedali, ker golf klub igrišča ni vzdrževal in ni plačeval najemnine. Da igrišče ni bilo pokošeno že leta 2012, sta potrdila oba kmeta, ki živita v neposredni bližini, čeprav sta priznala, da vseh 22 hektarov ne vidita neposredno. Prav ona dva sta igrišče kosila tako leta 2012 in 2013. Gobec je od enega izmed njiju, Franca Marša, zahteval, da na fotografiji pokaže, kaj vse vidi: »Pa igrišče glejte, ne oblakov!« Hotel je vedeti, kaj naredi s travo, ko jo pokosi in koliko stane ena bala sena. Ko se je Feguš razburjal, češ, da to pa res ni pomembno, je vzrojil tudi Gobec: »Če je pa to moja trava! Saj sem jo jaz sejal!«
Predstavnik sklada kmetijskih zemljišč Bojan Koštomaj, ki je sestavljal prvo najemno pogodbo z golf klubom, se ničesar iz pogodbe ni spomnil, kot tudi ne, ali so bila dogovorjena kakršna koli povračila vlaganj.
Pravda se bo nadaljevala julija, ko naj bi zaslišali še nekaj prič in tudi Damjana Gobca. Predstavniki občine bodo zaslišani kasneje. Občina sicer zemljišča neuspešno prodaja že nekaj let, zadnja dražba je bila februarja letos, ko so za 22 hektarov zemljišč pričakovali vsaj 1,6 milijona evrov, ni uspela. Dvorec Jelšingrad je v zasebni lasti in se prav tako (neuspešno) prodaja.
Komentarji