Galerija
V ljubljanskem zavetišču Gmajnice je v poprečju štirikrat več zapuščenih mačk kot psov. FOTO: Mavric Pivk
Zapuščene in zavržene živali na Gmajnicah bodo končno dobile nov dom. Da bi zagotovili normalno delovanje zavetišča, bo gradnja potekala v dveh fazah. Prostore nekdanje farme Ljubljanskih mlekarn, ki so bili leta 2002 preurejeni v zavetišče, bodo nadomestili z večjimi in sodobnejšimi prostori.
Izvajalca za gradnjo zavetišča za zapuščene živali na Gmajnicah so na občini prvič iskali že pred dvema letoma, vendar so zaradi previsokih ponujenih cen razpis razveljavili. Sredi februarja se je na ponovljeni razpis prijavilo sedem gradbenih podjetij, med njimi pa so izbrali ljubljansko družbo Ande. Čeprav so sprva predvidevali, da bo investicija bistveno cenejša od prvotnih 4,8 milijona evrov, bodo zdaj za projekt namenili 6,7 milijona evrov skupaj z DDV.
Kot je nedavno za Delo pojasnil Marko Oman, vodja zavetišča na Gmajnicah, se bo površina zavetišča več kot podvojila, saj se bodo z zdajšnjih 1300 razširili na 3500 kvadratnih metrov. V prvi fazi, ki se je že začela, je predvidena gradnja zavetišča za pse, upravne stavbe, skladišča in servisnega objekta, končana pa bo sredi prihodnjega leta.
V drugi fazi, ki se bo predvidoma končala leta 2020, pa bodo zgradili zavetišče za mačke in objekt s sprejemno in veterinarsko ambulanto. V ljubljanskem zavetišču so nedavno pojasnili, da je zapuščenih mačk v poprečju štirikrat več kot psov. Tako na leto sprejmejo od 350 do 400 psov in od 1300 do 1500 mačk.
Hvala, ker berete Delo že 65 let.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji