V romanesknem prvencu Na drugem koncu sveta Vincenc Gotthardt o tem, kako je vsega vedno manj, toda to, kar ostaja, je vse dragocenejše.
Galerija
»Umetniško ustvarjanje se ne ozira na trenutne politične konstelacije ne na trenutno slavo, ampak je usmerjeno v prihodnost,« je poudaril Vincenc Gotthardt. Foto Jože Suhadolnik
V nadaljevanju preberite:
»Hotel sem napisati literarno delo, v ozadju katerega je neka temeljna melodija o tem, kako pripadniki kake narodne skupnosti doživljajo svoj vsakdanjik, v katerega je vpletena skrb, da se njihov materni jezik med večinskim narodom sliši čedalje tišje. To melodijo sem hotel posredovati bralcem po svetu. Tudi v Slovenijo, kjer precejšnja večina ne more imeti občutka za to, kako je, če se vsak dan zjutraj zbudiš in je spet manj govorcev jezika, ki lahko preživi samo, če je tudi slišan. Verjemite, ta občutek ni nič kaj prijeten,« je med drugim v intervjuju povedal pisatelj, fotograf, pesnik, slikar ter novinar in urednik tednika koroških Slovencev Nedelja, ki je s svojim romanesknim prvencem nominiran za nagrado kresnik.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji