Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Novice

Dokažimo se, pokažimo se

Z novo platformo bodo dijakom tehniških srednjih šol tudi med epidemijo približali poklicne priložnosti.
Podjetja želijo v novih šolskih okoliščinah vzpostaviti platformo, s katero bodo mladim na tehniških srednjih šolah omogočili seznanjanje s poklicnimi priložnostmi. FOTO: Roman ŠŠipić/Delo
Podjetja želijo v novih šolskih okoliščinah vzpostaviti platformo, s katero bodo mladim na tehniških srednjih šolah omogočili seznanjanje s poklicnimi priložnostmi. FOTO: Roman ŠŠipić/Delo
21. 12. 2020 | 05:30
2:55
Ljubljana – Štiritedenski program za mlade z naslovom Dokažimo se, pokažimo se, se bo jutri končal. Z njim želijo uspešna in rastoča podjetja v slovenskem okolju v novih, spremenjenih šolskih okoliščinah vzpostaviti platformo, s katero bodo mladim na tehniških srednjih šolah omogočili seznanjanje s poklicnimi priložnostmi.

Darinka Martinčič Zalokar, ravnateljica Srednje šole tehniških strok Šiška (SŠTS Šiška), v programu vidi rešitev, kako v časih novega načina šolanja dijakom povečati motivacijo in osmisliti delo na daljavo. »Epidemija je tudi v srednjih šolah razgalila veliko stvari, ki so bile med rednim delom skrite. Dijaki, ki izhajajo iz zelo različnih socialnih sredin, so bili postavljeni pred izziv dela na daljavo. Večina dijakov srednjih tehniških strokovnih in poklicnih šol se namreč na te šole vpiše predvsem zaradi strokovnih predmetov in prakse. Zavedamo pa se, da je tehnični kader v podjetjih ključen za njihovo delovanje. Dijaki, ki bodo nekoč zaposleni, tako spoznajo delo v podjetjih, ta pa pričakovanja dijakov, njihovo energijo, predvsem pa njihov pogled na svet, v katerega vstopajo.«

image_alt
V družbi ne več nevidne, temveč navdih

 

Tehnični kader ključen za delovanje podjetij


Omenjeni program je v šolskem letu 2020/21 zaživel v sklopu iniciative Inženirke in inženirji bomo!, in sicer na pobudo podjetja Lek in preostalih vključenih podjetij ter v sodelovanju s SŠTS Šiška. Dijaki šole so pod mentorstvom učiteljev mesec dni pripravljali rešitve za 14 izzivov, ki so jim jih podala podjetja. V pilotnem programu je sodelovalo 45 dijakov šole in podjetja AMZS, Danfoss Trata, INEA RBT, Ljubljanske mlekarne, LTH Castings in Pivovarna Laško Union.
 

Januarja znana še inženirka leta


Naj še spomnimo, da je letos potekal že tretji slovenski izbor za inženirko leta. Na letošnji izbor je prispelo rekordnih 53 prijav, za naslov inženirka leta 2020, ki jo bodo razglasili na prireditvi 6. januarja, pa se bo potegovalo deset nominirank. Te predstavljajo največji potencial, da so s svojim delom in osebnostjo lahko zgled in navdih mlajšim generacijam deklet.

image_alt
Znanih je deset nominirank za inženirko leta 2020


Inženirka leta 2019 je bila Aida Kamišalić Latifić, raziskovalka in predavateljica na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru, inženirka leta 2018 pa Dora Domajnko, doktorica elektrotehnike in razvojna inženirka v podjetju RLS merilna tehnika.

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine