Zimski športi

Strele v zadnji minuti do zmage nad Pingvini

Tampa Bay Lightning je v derbiju NHL s 3:2 premagala Pittsburgh Penguins.
Hokejisti moštva Tampa Bay Lightning so se takole veselili zmage nad Pittsburgh Penguins. FOTO: Usa Today Sports
24. 10. 2019 | 06:00
24. 10. 2019 | 06:56
1:24
Ljubljana – Hokejisti kluba Tampa Bay Lightning, ki so bili v prejšnji sezoni najboljši po rednem delu prvenstva NHL, so tokrat izkoristili prednost domačega ledu in 3:2 (1:0, 0:2, 2:0) ugnali igralce moštva Pittsburgh Penguins. Zmagoviti gol je za Strele pičlih 57 sekund pred koncem tekme zabil Šved Victor Hedman.

Potem ko so gostitelji z zadetkom Alexa Killorna v 10. minuti dobili uvodno tretjino, je v drugi Pingvinom uspel preobrat. Z goloma Brandona Taneva (26.) in Jaka Guentzla (40.) so prešli v vodstvo z 2:1. Toda domači hokejisti se niso vdali. Najprej je Cedric Paquette v 48. minuti izenačil na 2:2, končni izid pa je – kot že omenjeno – v minuti postavil Hedman.

V drugi tekmi večera je Ottawa Senators pred svojimi navijači s 5:2 (1:0, 3:2, 1:0) odpravila Detroit Red Wings. Z dvema zadetkoma se je pri Senatorjih izkazal Anthony Duclair.