Zimski športi

Skinner ugasnil Zvezde

V veliki finale končnice NHL so se prebili tudi hokejisti moštva Edmonton Oilers, krvniki zasedbe Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem na čelu.
Connor McDavid in vratar Stuart Skinner sta bila tokrat med glavnimi junaki Edmontona. FOTO: Codie Mclachlan/AFP
3. 6. 2024 | 05:38
3. 6. 2024 | 06:10
1:58

Dan po hokejistih Floride Panthers so se v veliki finale končnice NHL prebili tudi Edmonton Oilers. Naftarji, ki so v uvodnem krogu zahodne konference s 4:1 v zmagah izločili Los Angeles Kings s slovenskim kapetanom Anžetom Kopitarjem na čelu, so tokrat pred svojimi navijači z 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) premagali Dallas Stars in v zaključni dvoboj Stanleyjevega pokala napredovali s skupnim izidom 4:2.

Gostitelje je ob številčni premoči v peti minuti v vodstvo popeljal kanadski superzvezdnik Connor McDavid, ki se je tako z 29 točkami (4 + 25) utrdil na vrhu lestvice strelcev v končnici, zmagoviti gol pa je – kot se je izkazalo pozneje – padel že v 16. minuti. Zabil ga je McDavidov rojak Zach Hyman, ki je bil prav tako natančen v trenutkih, ko je imel Edmonton igralca več na ledu.

Hokejisti Dallasa več od častnega gola Masona Marchmenta (na sredini) tokrat niso zmogli doseči. FOTO: Perry Nelson/Usa Today Sports

»Zvezdniki« iz Teksasa so poskušali vse, da bi nadomestili zaostanek, toda več od častnega zadetka za znižanje izida na 1:2, ki ga je dobrih deset minut pred koncem tekme dosegel Kanadčan Mason Marchment, niso zmogli. In to kljub premoči, ki so jo imeli na igrišču, če sodimo po razmerju strelov (35:10). Medtem ko je domači vratar Stuart Skinner zaustavil kar 34 poskusov hokejistov Dallasa, je ameriški čuvaj mreže v gostujočem moštvu Jake Oettinger zbral »le« osem obramb.

Uvodna tekma velikega finala med Panterji in Naftarji bo v noči na nedeljo (z začetkom ob 2.00 po srednjeevropskem času).