Zimski športi

Olimpija z novo zmago ujela vizum četrtfinala

V Tivoliju tudi drugi večer zapored izjemen boj, v katerem so Ljubljančani ugnali goste iz Bolzana s 3:2.
Olimpijini hokejisti so v dveh tivolskih večerih zapored ugnali najprej Vienno, nato pa še Bolzano. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
25. 2. 2022 | 21:44
25. 2. 2022 | 23:45
1:24

Olimpijini hokejisti so z odliko prestali dvojček dveh zahtevnih preizkušenj na domačem ledu v ICEHL ter si pred nedeljskim zadnjim nastopom v ligaškem delu tekmovanja že zagotovili neposredno uvrstitev v končnico, saj bo v njej neposredno nastopilo najboljših 6 moštev rednega dela, tista med 7. in 10. mestom pa bodo igrala za preostala vizuma četrtfinala.

Potem ko so zmaji v odlični predstavi v četrtek ugnali Vienno (5:2), so tokrat ugnali še Bolzano – 3:2 (2:0, 0:2, 1:0; Čimžar, Tomaževič, Kapel). Domače moštvo si je že v 5. minuti priigralo vodstvo dveh golov, nakar se je vnel hud boj, gostje z Južne Tirolske se zlepa niso vdali. Na preizkušnjah je bil tudi domači vratar Žan Us, ki so ga ob koncu tekme razglasili za najboljšega v tem tivolskem večeru ob navzočnosti 1600 gledalcev. Odločilni gol za zmago je v 49. minuti zabil ljubljanski Tržičan Rok Kapel, ki je v tej sezoni prestopil iz celovškega podružničnega kluba k Olimpiji.

Slednja bo zadnjo tekmo rednega dela igrala v nedeljo na Dunaju.