Zimski športi

Med najboljšo petnajsterico kar štirje Slovenci, na tekmi tudi Kasai

Avstrijski veteran Manuel Fettner je bil najboljši v kvalifikacijah za jutrišnjo tekmo smučarskih skakalcev za svetovni pokal v Saporu.
Domen Prevc je poletel 131,5 metra daleč. FOTO: Leonhard Foeger/Reuters
16. 2. 2024 | 10:03
16. 2. 2024 | 13:40
1:58

Kvalifikacije za prvo od dveh tekem smučarskih skakalcev za svetovni pokal v Saporu je s skokom, dolgim 136,5 metra, v svojo korist odločil avstrijski veteran Manuel Fettner. Z zaostankom 8,4 točke je drugo mesto osvojil Japonec Ren Nikaido (133 m), tretji pa je bil Nemec Philipp Raimund (130 m).

Dober vtis so zapustili tudi Slovenci, med katerimi sta najdlje poletela Domen Prevc (131,5 m) in Lovro Kos (131 m), ki sta drug za drugim pristala na sedmem oziroma osmem mestu. Potem ko je minuli konec tedna izpustil preizkušnje v Lake Placidu, se je Peter Prevc (129 m) v karavano vrnil z 12. dosežkom. Brez težav ob doskoku, zaradi katerih je prejel nižje ocene za slog, pa bi bil uvrščen še višje.

Timi Zajc (127,5 m), bronasti z nedavnega svetovnega prvenstva v smučarskih poletih na Kulmu, je zasedel 15. mesto, Žak Mogel (107,5 m) pa je izvlekel 44. mesto.

Legendarni Noriaki Kasai bo po sušnih štirih letih spet nastopil na tekmi za svetovni pokal. FOTO: Tomi Lombar

Vodilni v skupni razvrstitvi za svetovni pokal, Avstrijec Stefan Kraft (125 m), je bil deseti. Skozi kvalifikacijsko sito se je prebil tudi neuničljivi Noriaki Kasai (106 m), ki je tik za Moglom pristal na 45. mestu. Tako bo 51-letni Japonec jutri – po sušnih štirih letih – vpisal že 570. nastop na preizkušnjah za svetovni pokal.

Jutrišnja tekma se bo začela ob 8. uri po srednjeevropskem času, nedeljska pa ob 3.00.