Zimski športi

Kopitar z zadetkom ni mogel preprečiti četrtega zaporednega poraza

Los Angeles Kings so drugič v dveh dneh izgubili proti Vegasu (3:4). Anže Kopitar je dosegel prvi gol na tekmi.
Anže Kopitar je zadel že po 36 sekundah, a je Vegas hitro nadoknadil zaostanek in znova premagal Kralje. FOTO: Ethan Miller/AFP
7. 2. 2021 | 23:50
7. 2. 2021 | 23:56
2:08
Hokejisti Los Angelesa so se še drugič v dveh dneh pomerili z Vegasom in tudi tokrat ostali praznih rok (3:4).

Kralji so na gostovanju doživeli že četrti zaporedni poraz in z osmimi točkami ostajajo na dnu zahodne divizije, medtem ko je Vegas kljub dvema tekmama manj na samem vrhu s 15 točkami.

Los Angeles je sicer odlično začel tekmo. Kapetan Anže Kopitar je zadel po 36 sekundah s svojim prvim strelom na gol. To je bil njegov četrti najhitrejši gol v karieri, dvakrat je zadel po 27 sekundah in enkrat po 33 sekundah.

Hrušičan je tudi najučinkovitejši hokejist Kraljev v tej sezoni, na 11 tekmah je vpisal 14 točk (2 gola in 12 asistenc).

A Vegas je že v prvi tretjini obrnil rezultat v svojo korist. V tem delu so zadeli Reilly SmithZach Whitecloud in Chandler Stephenson, za Kralje pa je bil poleg Kopitarja strelec še Adrian Kempe.

Ekipi sta do konca tekme dosegli še po en gol. Za Los Angeles je v 29. minuti izenačil Jaret-Anderson Dolan, Vegasu pa je zmago priboril Chandler Stephenson v 42. minuti ob igralcu več.

Gostom ni več uspelo izenačiti. Bili so konkurenči pri strelih (33:32 za Vegas), a zapravili vse štiri power-playe, od tega dva pri zaostanku s 3:4.