Zimski športi

Klara Vindišar ni bila med najboljšimi, a je opozorila nase

Na šprinterski tekmi za svetovni pokal v Otepääju je kljub kazenskemu krogu zmagala Francozinja Julia Simon.
Julia Simon je v Estoniji ugnala svetovno elito. FOTO: Pawel Kopczynski/Reuters
Š. R., STA
11. 3. 2022 | 16:25
1:36

Biatlonke so v Otepääju v Estoniji opravile šprintersko tekmo za svetovni pokal. Kljub kazenskemu krogu je zmagala Francozinja Julia Simon, ki je bila za 11 sekund hitrejša od Nemke Vanesse Voigt in za 12,8 od Norvežanke Karoline Offigstad Knotten, ki sta streljali brezhibno.

V skupnem seštevku svetovnega pokala tik pred koncem sezone v najboljšem položaju ostaja Norvežanka Marte Olsbu Roeiseland, čeprav je danes zasedla deseto mesto. Na 94 točk se ji je približala Švedinja Elvira Oeberg, ki je bila za dve mesti boljša.

Med Slovenkami je zelo dobro nastopila 18-letna Klara Vindišar in po vsega enem kazenskem krogu zasedla 48. mesto. V zadnjem krogu je namreč močno popustila, še po drugem streljanju pa je bila 35., kar je zelo spodbudno za tekmovalko, ki je v svetovnem pokalu nastopila drugič v karieri.

Nika Vindišar je zgrešila tri strele in zasedla 70. mesto, Polona Klemenčič je zgrešila kar polovico od desetih tarč in med 86 tekmovalkami zasedla 76. mesto.

V soboto bosta v Estoniji na sporedu tekmi s skupinskim štartom bez slovenskih predstavnikov.