Zimski športi

Hokejisti SŽ Olimpije uspešni šestič zapored

Ljubljančani so na gostovanju s 3:2 odpravili drugo zasedbo KAC, ki ostaja priklenjena na dno razpredelnice.
Gal Koren je zadel tudi danes. FOTO: Leon Vidic/Delo
26. 12. 2018 | 23:30
26. 12. 2018 | 23:39
1:36
Celovec – Hokejisti SŽ Olimpije nadaljujejo zmagoviti niz v alpski ligi (AHL), v kateri so neporaženi že šest zaporednih dvobojev, na vseh frontah pa že osemkrat zapovrstjo. Potem ko so bili pred božičnimi prazniki v slovenskem večnem derbiju s 4:3 boljši od SIJ Acronija Jesenic, so nocoj na gostovanju s 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) odpravili tudi drugo zasedbo KAC, ki jo bodo »železarji« v Podmežakli gostili v petek (19), ko Ljubljančane pod Rožnikom četrt ure pozneje čaka dvoboj s Zell am Seejem.

Chvatal, Koren in Rajsar

Razmerje strelov je bilo precej na strani zmajev (42:32), ki niso niti za trenutek izgubljali. V prvi tretjini je zadel Aljaž Chvatal, v drugi še Gal Koren in Sašo Rajsar. Ko je po prekršku Nejca Brusa Markus Pirmann minuto in pet sekund pred koncem obračuna uspešno izvedel kazenski strel in znižal na 2:3, je poskrbel za nekaj dodatne razburljivosti v zadnji minuti, v kateri pa se rezultat ni več spremenil. KAC II ostaja z le tremi zmagami (dve je dosegel v prejšnjih dveh dvobojih) najslabše moštvo lige.