Zimski športi

Anže Lanišek odličen v kvalifikacijah Hinzenbacha

Domžalski skakalni as je napovedal boj za stopničke na jutrišnji tekmi velike nagrade FIS v Zgornji Avstriji.
Anže Lanišek je potrdil vrhunsko pripravljenost. FOTO: Voranc Vogel/Delo
24. 9. 2022 | 21:45
24. 9. 2022 | 22:47
2:16

Slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek je odlično nastopil v kvalifikacijah za jutrišnjo tekmo velike nagrade FIS v Hinzenbachu. Za svoj skok, dolg 89 metrov, je prejel 128,2 točke, kar ga je uvrstilo na tretje mesto.

Najdlje je odneslo poljskega asa Dawida Kubackega (92 m), ki je s 137,2 točke prepričljivo osvojil prvo mesto. Drugi je bil Avstrijec Daniel Tschofenig (89 m), ki je prejel le točko več kot tretjeuvrščeni Lanišek. Na četrtem mestu je pristal Nemec Andreas Wellinger (91 m), ki je – mimogrede – pred kratkim s Fischerjevih smuči prestopil na nove Hirscherjeve Van Deer Red Bull Sports, peti pa je bil Avstrijec Jan Hörl (88,5 m).

Ob 26-letnem Domžalčanu, sicer članu SSK Mengeš, so se skozi kvalifikacijsko sito prebili tudi preostali trije Slovenci. Timi Zajc je s 85 metri pristal na 21. mestu, Patrik Vitez (82,5 m) je bil 30., Jernej Presečnik (80,5 m) pa je zasedel 45. mesto. Omeniti kaže še, da so japonskega zvezdnika Rjojuja Kobajašija diskvalificirali zaradi neustreznega dresa.

Tekma na srednji skakalnici v Zgornji Avstriji se bo jutri začela ob 13. uri.