Tenis

Polovičen uspeh Williamsovih, Đoković zmagal po dobrih treh urah

Ameriška teniška igralka Serena Williams je v 2. krogu gladko premagala Srbkinjo Nino Stojanović. Prvi igralec sveta Novak Đoković napredoval po štirih nizih.
Sedemkratna zmagovalka turnirja Serena Williams je hitro opravila s svojim dvobojem. FOTO: Loren Elliott/Reuters
10. 2. 2021 | 07:55
10. 2. 2021 | 15:14
7:27
Zmagovalka 23 turnirjev za grand slam Serena Williams se je brez težav uvrstila v tretji krog OP Avstralije, potem ko je Srbkinjo Nino Stojanović premagala s 6:3 in 6:0.

39-letna Američanka je z nasprotnico opravila v 69 minutah. Izkoristila je 4 izmed 9 break priložnosti in dosegla tudi 27 winnerjev.

»V drugem nizu nisem toliko razmišljala, premlevala stvari kot v prvem, ampak le igrala. Tukaj sem zato, da se zabavam, da uživam na igrišču in zelo je super, da lahko igramo pred množicami gledalcev,« je po napredovanju povedala Serena Williams.

Njena starejša sestra Venus Williams ni bila tako uspešna, saj je proti Italijanki Sari Errani dobila le eno igro in po 75 minutah izpadla z 1:6 in 0:6.

Finalistka izpred dveh let Petra Kvitova je izpadla v drugem krogu. FOTO: Kelly Defina/Reuters
Poslovili sta se tudi dve izmed desetih najvišje postavljenih igralk. Osma nosilka, Kanadčanka Bianca Andreescu​, je izgubila proti proti Su-Wei Hsieh iz Tajpeja s 3:6 in 2:6, izločena pa je bila tudi finalistka turnirja iz leta 2019, Čehinja Petra Kvitova, ki jo je premagala Romunka Sorana Cirstea s 6:4, 1:6 in 6:1.

Druga nosilka Simona Halep se je morala za napredovanje precej potruditi. Potem ko je bila s tekmico, domačinko Ajlo Tomljanović poravnana v nizih, v tretjem pa je imela Avstralka prednost 5:2, je Romunki le uspel preobrat. Dobila je pet iger zaporedoma in zmagala s 6:4, 4:6 in 7:5.

Thiem in Schwartzman napredovala, Wawrinka končal nastope

Pri moških je bil v drugem krogu uspešen prvi igralec sveta in branilec naslova Novak Đoković, ki pa je moral za zmago nad 64. igralcem z lestvice ATP, Američanom Francescom Tiafoejem, garati tri ure in pol (6:3, 6:7, 7:6, 6:3).

Srb na igrišču Roda Laverja ni bil suveren, saj je izkoristil le 5 izmed 14 priložnosti za odvzem servisa, naredil je tudi 37 neizsiljenih napak in 5 dvojnih napak.

»Ko na določenem igrišču dosežeš veliko zmag, se na njem počutiš bolj udobno in se nanj vračaš z večjo samozavestjo. Tu se počutim tako kot v svoji dnevni sobi, le da ne sedim na kavču. Podlaga se je tukaj v zadnjih letih spremenila, mislim da je najhitrejša v zadnjih 15 letih. Zelo pomaga dobro serviranje, v nasprotnem primeru se moraš pošteno potruditi za zmago,« je povedal osemkratni zmagovalec turnirja v Melbournu.

Stan Wawrinka je turnir zapustil že po drugem dvoboju. FOTO: William West/AFP
Zanesljiv je bil tudi tretjepostavljeni Avstrijec in lanski finalist Dominic Thiem, ki je brez izgubljenega niza premagal Nemca Dominika Köpferja s 6:4, 6:0 in 6:2.

Izmed najboljših je bil uspešen tudi osmi nosilec, Argentinec Diego Schwartzman, ki je bil boljši od Francoza Alexandreja Mullerja s 6:2, 6:0 in 6:3.

Svoje nastope pa je končal trikratni zmagovalec turnirjev za grand slam, Švicar Stanislas Wawrinka, ki je po 3 urah in 59 minutah izgubil proti Madžaru Martonu Fucsovicsu (5:7, 1:6, 6:4, 6:2, 6:7).

Avstralski zvezdnik Nick Kyrgios je s 3:2 v nizih po treh urah in 29 minutah odpravil višje postavljenega Francoza Ugoja Humberta s 5:7, 6:4, 3:6, 7:6 (2), 6:4. Kyrgiosa v tretjem krogu čaka Avstrijec Dominic Thiem, ki po septembrski zmagi na OP ZDA velja za enega bolj resnih kandidatov za naslov v Melbournu.

V naslednji krog se je prebil tudi Nemec Alexander Zverev, sedmi nosilec, ki je brez izgubljenega niza, v dvoboju, ki je trajal dve uri in sedem minut, ugnal 172. igralca sveta Američana Maxima Cressyja.

Rezultati OP Avstralije
Moški, 2. krog
Novak Đoković (Srb/1) - Frances Tiafoe (ZDA) 6:3, 6:7 (3), 7:6 (2), 6:3;
Marton Fucsovics (Mad) - Stanislas Wawrinka (Švi/17) 7:5, 6:1, 4:6, 2:6, 7:6 (9);
Diego Schwartzman (Arg/8) - Alexandre Muller (Fra) 6:2, 6:0, 6:3;
Taylor Fritz (ZDA/27) - Reilly Opelka (ZDA) 4:6, 7:6 (6), 6:7 (4), 7:6 (5), 6:2;
Adrian Mannarino (Fra/32) - Miomir Kecmanović (Srb) 6:1, 6:2, 6:4;
Alexander Zverev (Nem/6) - Maxime Cressy (ZDA) 7:5, 6:4, 6:3;
Nick Kyrgios (Avs) - Ugo Humbert (Fra/29) 5:7, 6:4, 3:6, 7:6 (2), 6:4;
Pablo Carreno (Špa/15) - Jiri Vesely (Češ) 6:3, 7:6 (3), 2:6, 6:4;
Grigor Dimitrov (Bol/18) - Alex Bolt (Avs) 7:6 (1), 6:1, 6:2;