Tenis

Đoković se nikakor ne najde (VIDEO)

Srbski teniški as je v šestnajstini finala mastersa v Madridu pokleknil pred nepostavljenim Britancem Kylom Edmundom.
Novak Đoković se je dvakrat doslej okitil z madridsko lovoriko, letos je izpadel že po drugem dvoboju. Foto Paul White/AP
9. 5. 2018 | 16:28
9. 5. 2018 | 18:27
1:35
Madrid – Srbski teniški as Novak Đoković, dvakratni zmagovalec mastersa v Madridu, je letos na tem šestmilijonskem turnirju omagal že v šestnajstini finala. Potem ko je uvodoma brez oddanega niza izločil Japonca Keija Nišikorija, je v drugem kolu naletel na previsoko oviro, kajti polfinalist letošnjega prvega turnirja velike četverice v Melbournu, Britanec Kyle Edmund, je bil od desetega nosilca po uri in 42 minutah igre boljši s 6:3, 2:6 in 6:3. V četrtem medsebojnem obračunu je tako vendarle prvič zmagal.

Noletov letošnji iztržek 6:6

Nepostavljeni Otočan, sicer svetovna številka 22, je bolje izkoriščal priložnosti za brejk – od petih je unovčil štiri, sedem let starejši poraženec od sedmih tri – ter primazal pet asov, tekmec zgolj dva. S tem se je Edmund dokopal do ene najslajših zmag v karieri, sicer pa štirinajste v sezoni, in se prebil v osmino finala, v kateri ga čaka osmi nosilec, Belgijec David Goffin, ki je brez oddanega niza, s 7:5 in 6:3, odpravil Nizozemca Robina Haaseja. Nole se, po drugi strani, letos nikakor ne najde, v statistiki ima namreč po šest zmag in porazov.