Tenis

Dalila hitro pospravila kovčke

Od slovenske teniške igralke je bila v Acapulcu s 5:7, 6:4 in 6:4 boljša Madžarka Timea Babos.
Dalila Jakupović je tekmici dovolila preveč priložnosti za brejk. FOTO: Ed Sykes/Reuters
27. 2. 2019 | 10:37
27. 2. 2019 | 11:43
1:32
Acapulco – Enako kot v osmini finala lanskega turnirja na Tajvanu je morala slovenska teniška igralka Dalila Jakupović tudi v šestnajstini finala letošnjega turnirja WTA z nagradnim skladom četrt milijona ameriških dolarjev na trdi podlagi v mehiškem Acapulcu premoč priznati nižje rangirani Madžarski Timei Babos (82./110. mesto), ki je bila svojčas že 25. lopar sveta, danes pa je po dveh urah in pol razmeroma izenačene igre zmagala s 5:7, 6:4 in 6:4.

Zapravljena priložnost v tretjem nizu

Dalila je svojo priložnost zapravila predvsem v zadnjem nizu, ko je po že drugem brejku ušla s 4:2 in imela igro na svoj začetni udarec, ki pa jo je oddala Madžarki, ki je izkoristila tretjo, v zadnji igri v obračunu pa peto priložnost za brejk. Tudi sicer je imela zmagovalka kar 15 poskusov za odvzem tekmičinega servisa in bila tretjinsko uspešna, obenem je primazala tudi sedem asov, Jakupovićeva zgolj dva. Zdaj Slovenko čaka še večerni dvoboj dvojic, v navezi z Irino Hromačevo bo izzivala Poljakinjo Paulo Kanio in Rusinjo Jano Sizikovo.