Tenis

Aljaž z zmago prekinil tekmovalni post

Vodilni slovenski teniški igralec je uspešno začel kvalifikacije na uglednem ameriškem turnirju.
Aljaž Bedene je bil lahko po uvodnem nastopu v ZDA podobno kot pred dnevi doma spet nasmejan. FOTO: Leon Vidic/Delo
S. U.
20. 8. 2020 | 22:39
1:13
Končno! Tako je dejal naš vodilni teniški igralec Aljaž Bedene že ob prihodu v Cincinnati na ugledni turnir prestižne serije z oznako ATP, saj se je tekmovalna prekinitev zaradi ukrepov proti širitvi koronavirusa raztegnila na dobrih pet mesecev. Seveda pa je bil nasmejan tudi zaradi uvodnega izida, saj je v 1. kolu kvalifikacij ugnal domačega tekmeca Denisa Godlo.

Prva naloga za našega aduta ni bila preprosta, četudi je imel opraviti s tekmecem, ki ja natanko 50 mest nižje: 31-letni Slovenec; je namreč 61. na svetovni lestvici, Američan ukrajinskih korenin pa 111. Naš igralec se je po 94 minutah veselil zmage s 6:4, 7:5. V drugem nizu mu pri izidu 3:4 ni šlo vse po željah, pozneje pa je le uprizoril zasuk in izkoristil že prvo zaključno žogico za zmago.