Rokomet

Stooodstotni prvaki premočni tudi za suhorobarje

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji tekmi 20. kroga lige NLB v gosteh premagali Riko Ribnico z 28:25 (17:11).
Celjani ostajajo stoodstotni v prvenstvu. FOTO: CPL
20. 3. 2021 | 18:53
20. 3. 2021 | 22:38
2:11
Celjani so na osrednji tekmi kroga v gosteh premagali Ribnico. Po osemnajsti zmagi in 100-odstotnem izkupičku v tej sezoni imajo zavoljo poraza drugouvrščenih Velenjčanov na torkovi tekmi v Ormožu zdaj pred najbližjimi zasledovalci pet, pred tretjeuvrščenimi Trebanjci pa sedem točk prednosti.

Štajerci so v minulih letih v deželi suhe robe doživeli tudi nekatere grenke trenutke, na današnjem obračunu pa je bilo negotovo in izenačeno le v uvodnih dvajsetih minutah.

Po zadnjem izenačenju na tekmi na 8:8 v 18. minuti so v osrednji dvorani v Ribnici zagospodarili izbranci gostujočega trenerja Tomaža Ocvirka in v 22. minuti prvič na dvoboju povedli za tri gole (11:8). V končnici prvega polčasa so zaigrali še bolj udarno, pred odhodom na veliki odmor pa so dvakrat podvojili svojo prednost (16:10 in 17:11).

Ribnica se je borila do konca

Rokometaši iz mesta grofov so v začetku druge polovice tekme Ribničane imeli vseskozi pod nadzorom, kljub nekoliko slabši prestavi v zadnjem delu tekme pa svoje zmage niso ogrozili. Varovanci domačega trenerja Gregorja Cvijića so se jim v končnici približali na tri gole (22:25, 24:27 in 25:28), bližje pa niso mogli.

V celjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Domen Novak s petimi goli, v ribniški je enega več dosegel Rok Setnikar.
Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Krko, ribniška pa bo gostovala v Velenju.