Peking 2022

Norveška začela igre s prvim zlatom

Smučarska tekačica Therese Johaug je osvojila prvo zlato kolajno na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu v skiatlonu na 15 km. Neža Žerjav 55.
Therese Johaug je osvojila prvo kolajno za Norveško in zlato povrhu v Pekingu. FOTO: Marko Djurica/Reuters
G. N., STA
5. 2. 2022 | 10:22
1:00

Norveški plenilski pohod proti rekordni beri kolajn se je začel kar z zlatom. Smučarska tekačica Therese Johaug je prepričljivo osvojila prvo zlato medaljo na zimskih olimpijskih igrah v Pekingu. V skiatlonu na 15 km je bila druga Rusinja Natalija Neprjajeva s 30,2 sekunde zaostanka, tretja je bila Avstrijka Teresa Stadlober (+30,5).

Edina Slovenka na tekmi Neža Žerjav je bila 55. (+8:19,4).

Norveški so v Pekingu napovedali rekordo bero kolajn in sicer kar 45, kar je sedem več kot pred štirimi leti v Pojončangu.