Pozdravljeni!

Pariz 2024

Đoković in Alcaraz naredila nov korak proti cilju

Španec Carlos Alcaraz in Srb Novak Đoković bosta sprejela nova olimpijska izziva že v četrtek.
Novak Đoković želi pred koncem kariere osvojiti tudi naslov olimpijskega zmagovalca. FOTO: Patricia De Melo Moreira/AFP
Š. R., STA
31. 7. 2024 | 16:31
31. 7. 2024 | 16:45
1:48

Tretji igralec svetovne teniške lestvice, Španec Carlos Alcaraz, je napredoval v četrtfinale olimpijskega teniškega turnirja, s 6:4 in 6:2 je odpravil Rusa Romana Safijulina. V četrtfinalu se bo pomeril z Američanom Tommyjem Paulom. Pred tem je v četrtfinale napredoval tudi prvi nosilec turnirja, Srb Novak Đoković.

Tekmeca Cicipas in Paul

Alcaraz je Safijulina, sicer enega redkih ruskih športnikov, ki v Parizu lahko nastopa pod nevtralnimi simboli, odpravil v uri in pol. V četrtfinalu mu bo nasproti stal deveti nosilec turnirja Paul. Pred tem bo nocoj skupaj z rojakom Rafaelom Nadalom, ki ga je v drugem krogu med posamezniki premagal drugi igralec sveta Đoković, nastopil še v četrtfinalu v kategoriji dvojic. Španski dvojec bosta izzvala Američana Austin Krajicek in Raajev Ram.

Carlos Alcaraz ne popušča. FOTO: Patricia De Melo Moreira/AFP

Danes je v četrtfinale med posamezniki napredoval tudi Đoković. Srb (37), ki je v drugem krogu izločil leto starejšega Nadala, je Nemca Dominika Koepferja premagal s 7:5 in 6:3. Trikratni zmagovalec grand slama v Roland Garrosu za zdaj na turnirju še ni izgubil niza. V četrtfinalu bo igral z enajstim igralcem sveta, Grkom Stefanosom Cicipasom.