Veselje Kamplovega Leipziga v Bergamu

Nemško moštvo z učinkovito predstavo francoskega asa Nkunkuja izločilo italijanskega tekmeca, Eintracht Frankfurt se je veselil velike zmage v Barceloni.
Kot ponavadi je tudi v Bergamu naš rojak Kevin Kampl prispeval bojevit delež k uspehu Leipziga. FOTO: Annegret Hilse/Reuters
14. 4. 2022 | 21:04
14. 4. 2022 | 23:40
2:31

V uvodni predstavi sporeda povratnih tekem četrtfinala evropske lige so nogometaši Leipziga zablesteli na gostovanju pri Atalanti. Potem ko se je uvodni dvoboj na nemškem vzhodu razpletel neodločeno (1:1), so v Lombardiji "rdeči biki" iz Lepiziga zgodaj imeli vodstvo: v 18. minuti je zadel v polno Cristopher Nkunku. Prav ta Francoz pri nemškem moštvu pa je nato še z golom malce pred koncem (87. minuta) zapečatil usodo gostiteljev.

Pri Leipzigu je 79 minut igral naš rojak Kevin Kampl, Josipa Iličića pa zaradi zdravstvenih težav vnovič ni bilo v kadru za to tekmo na štadionu v Bergamu.

Izjemno predstavo gostov iz Frankfurta pa so videli navzoči v Barceloni. Po uvodnem remiju prejšnji teden v Nemčiji je bilo tokrat 3:2 za goste, ki so vodili že s 3:0. Z dvema goloma je zablestel Eintrachtov srbski as Filip Kostić. Barcelona je drugi dol dosegla v 11. minuti sodnikovega podaljška, za izenačenje je bilo prepozno. Velike zmage pa se je v Lyonu veselil kultni londonski klub West Ham.

V Solunu je naš reprezentant Jasmin Kurtić igral celo tekmo četrtfinala konferenčne lige, a s soigralci ni strl čvrstega oreha iz Marseilla.