Verbič po bitki z Barcelono: Rezultat ni pošten

Katalonski velikan Barcelona je tudi brez Lionela Messija prepričljivo premagal kijevski Dinamo.
Benjamin Verbič se je s soigralci v prvem polčasu še upiral Kataloncem, nato pa se je tekma prevesila na stran favoriziranih gostov. REUTERS/Bernadett Szabo FOTO: Bernadett Szabo/Reuters
25. 11. 2020 | 00:23
25. 11. 2020 | 07:51
3:27
Nogometaši Barcelone so na torkovem gostovanju v Kijevu navkljub odsotnosti prvega zvezdnika Lionela Messija in kopice drugih igralcev suvereno premagali Dinamo s 4:0 in si priigrali mesto v osmini finala lige prvakov.

Domačini s slovenskim reprezentantom Benjaminom Verbičem so v prvem polčasu še uspešno ustavljali nalete favoriziranih Kataloncev, nato pa so ti v drugem polčasu dosegli štiri gole in se veselili novih treh točk.

Benjamin Verbič je po tekmi ocenil, da rezultat ni pravičen do ukrajinskega moštva: »Rezultat ni pošten, 4:0 je previsoka zmaga. Dinamo na domačem igrišču nikoli ne bi smel izgubiti s tako razliko, a govorimo o Barceloni. Lahko trdite, da niso igrali z najboljšimi nogometaši, vendar se ne strinjam s tem, da so nam olajšali življenje. Igralo je veliko mladih nogometašev, ki so se želeli dokazati. V prvem polčasu smo igrali dobro in imeli celo nekaj priložnosti za vodstvo. Izpeljali smo polprotinapade, ki bi jih morali bolje zaključiti. Nato smo prejeli gol in se odprli. Nasprotnikom smo dali preveč prostora in dosegli še več golov zavoljo individualne kakovosti.«

Njegov trener Mircea Lucescu je razmišljal zelo podobno: »V prvem polčasu je bila naša igra dobra in pripravili smo si nekaj priložnosti za gol. Če bi imeli malo sreče, bi lahko zadeli tudi v drugem polčasu. Barcelona je nato pokazala, kam sodi. Videli smo, kako se ekipi razlikujeta po sposobnostih in hitrosti razmišljanja.«

Ronald Koeman je v Kijevu videl visoko zmago svoje mlade ekipe. FOTO: Valentyn Ogirenko/Reuters

Nizozemski trener na klopi Barcelone Ronald Koeman je imel veliko razlogov za dobro voljo. Njegova ekipa je zmagala brez številnih nosilcev, povprečna starost igralcev je bila zgolj 25 let in 120 dni, s čimer je postala najmlajša postava kluba v zadnjih desetih letih.

»Takšno podobo Barcelone želimo videti. Prevladovali so na igrišču in so lahko ponosni nase. Manjkalo nam je sicer malo učinkovitosti v prvem polčasu, vendar pa sem celotno gledano zelo zadovoljen,« je ocenil Koeman.

Ta je v nadaljevanju pojasnil, zakaj je francoski napadalec Antoine Griezmann tekmo začel na klopi: »Med rezervisti je bil zgolj zaradi manjših fizičnih težav, s katerimi smo želeli ravnati previdno. Pomembno je, da spočijemo nekatere igralce in namenimo minutažo tistim, ki se vsak dan trudijo na treningu, a ne igrajo veliko. Oscar Mingueza je danes pokazal, da se lahko zanesem nanj,« je svojega 21-letnega debitanta pohvalil Koeman.

Mladi Španec je tekmo začel na položaju osrednjega branilca in se na svojem prvem nastopu izkazal tudi z asistenco za gol Martina Braithwaita za 2:0. O svojem debiju je dejal: »Sem zelo srečen, po številnih letih trdega dela, odrekanja in trpljenja sem debitiral v ligi prvakov, zmagal in to storil z najboljšo ekipo na svetu. S tem so se mi uresničile sanje. Ves teden me je skrbelo, ali bom igral, in v trenutku, ko sem izvedel, da sem v ekipi, sem bil poln veselja in želje po zmagi.«