Ibrahimović prinesel točko Milanu v 93. minuti tekme

Atalanta in Inter sta se v 7. kolu italijanske lige razšla z izidom 1:1, nov remi nogometašev Juventusa in poškodba Ronalda.
Zlatan Ibrahimović je s strelom z glavo prinesel pomembno točko Milanu, čeprav je trener Stefano Pioli od tekme z Verono gotovo pričakoval več. FOTO: Daniele Mascolo/Reuters
8. 11. 2020 | 17:05
8. 11. 2020 | 22:53
2:08
Sedmo kolo italijanskega nogometnega prvenstva se je nadaljevalo z novimi vznemirjenji. Juventus se je tudi na današnjem gostovanju pri Laziu moral zadovoljiti z zgolj eno točko, čeprav je že v 15. minuti prešel v vodstvo z golom . V peti minuti sodnikovega dodatka je namreč prišel pravi šok: Ekvadorec Felipe Caicedo je prinesel Rimljanom izenačenje za končnih 1:1 in četrti remi Torinčanov v sezoni. Za nameček si je Cristiano Ronaldo poškodoval gleženj in v 76. minuti zapustil igro.

V slovensko obarvanem derbiju igral le Handanović

Tudi slovenski derbi kola v Bergamu se je končal z izidom 1:1. Argentinec Lautaro Martinez je v 58. minuti popeljal Inter v vodstvo, toda Atalanta, pri kateri Josip Iličić ni vstopil v igro, se ni dala. Nagrada je prišla v 79. minuti, ko je Rus Aleksej Mirančuk premagal Samirja Handanovića.

Interjev napadalec Lautaro Martinez je 58. minuti tekme v Bergamu premagal Samirja Handanovića. FOTO: Miguel Medina/AFP

Roma je v gosteh ugnala Genoo s 3:1, junak dvoboja pa je bil Armenec Henrik Mhitarjan, ki je dosegel hat-trick. Za zasedbo iz Genove je v 50. minuti zadel Hrvat Marko Pjaca, slovenski reprezentant Miha Zajc pa je za domačo ekipo igral do 81. minute, ko ga je zamenjal Hrvat Milan Badelj.

Tudi zadnji derbi v Milanu, kjer je gostovala Verona, ni imel zmagovalca, točko pa je favoriziranemu Milanu v 93. minuti prinesel Zlatan Ibrahimović, ki je v 65. minuti zapravil tudi kazenski strel. Gostje, ki so vodili že z 0:2 , bi se v primeru zmage zavihteli na visoko tretje mesto na lestvici serie A. Milan je z osvojeno točko ohranil dve točki pred Sassuolom, toda povsem sta se mu približala veliko bolj resna zasledovalca Napoli in Roma.

Tudi Juventusov trener Andrea Pirlo je spodbujal poškodovanega Cristiana Ronalda. FOTO: Filippo Monteforte/AFP