Kamplovi otežili položaj PSG, Messi za gol bližje Ronaldu

Prvi tekmi 3. kola lige prvakov so igrali v Istanbulu in St. Peterburgu, Kampl, Verbič in Blažič proti najboljšim v ligi prvakov.
Miha Blažič in Cristiano Ronaldo v eni od akcij. FOTO: Attila Kisbenedek/AFP
4. 11. 2020 | 21:00
1. 12. 2020 | 17:16
3:21
Naslednji izzivi v ligi prvakov bodo sledili po koncu reprezentančnega premora, že danes pa je jasno, da se obeta najbolj zanimiv boj za prvi mesti v skupini D. Parižani so namreč izgubili v Leipzigu, zato bodo v povratni tekmi že soočeni z nujnostjo zmage za preživetje v ligi prvakov.

Zahtevna bitka Mihe Blažiča

Izpostaviti velja zanimiv večer v Budimpešti, kjer je Miha Blažič bil zahtevno bitko z napadalci Juventusa. Lionel Messi (gol z 11-m) je znižal zaostanek za Cristianom Ronaldom na večni lestvice strelcev v ligi prvakov na 118:130. Druga slovenska legionarja? Kevin Kampl je bitko s PSG resda okusil šele od 90, minute tekme, Benjamin Verbič pa je doživel čar igranja na štadionu Camp Nou v Barceloni od 71. minute tekme.

Lionel Messi in Antoine Griezmann po vodilnem golu Barcelone, s katerim je Argentinec prišel do številke 118 v ligi prvakov. FOTO: Albert Gea/Reuters

Prvi tekmi 3. kola lige prvakov so igrali v Istanbulu in St. Peterburgu. V turški metropoli je padel angleški predstavnik Manchester United, s čemer je zakuhan tudi boj za napredovanje najboljših dveh klubov iz skupine H. Otočanom ni pomagala niti »boljša« statistika (posest žoge 38:62, koti 1:5), toda na njihovo srečo imajo na računu že zmagi nad PSG in Leipzigom.

Dramatično je bilo tudi v Rusiji

Dramatično je bilo tudi v Rusiji, kjer je bil italijanski Lazio dolgo na kolenih, toda z menjavami v drugem polčasu je prišel do gola in pomembne točke. VAR je Zenitu razveljavil tudi gol za 2:1 v 93. minuti tekme, razlog pa ofsajd položaj Mosotovoja.

Takole je Felipe Caicedo zagotovil Laziu veliko točko na gostovanju v Rusiji. FOTO: Anton Vaganov/Reuters

Liga prvakov, 3. kolo:
Chelsea : Rennes 3:0 (Werner 10., 41., 2x11-m, Abraham 50.)
Sevilla : Krasnodar 3:2 (Rakitić 42., En Nesyri 69., 72.; Sulejmanov 17., Berg 21./11-m)
Zenit : Lazio 1:1 (Erohin 32.; Caicedo 82.)
Brugge : Borussia D. 0:3 (Hazard 14., Haaland 18., 32.)
Barcelona : Dinamo K. 2:1 (Messi 5./11-m, Pique 65.; Cigankov 75.)
Ferencvaros : Juventus 1:4 (Boli 90.; Morata 7., 60., Dybala 73., Dvali 81./avt.)
Istanbul BB : Manchester U. 2:1 (Ba 13., Višća 40.; Martial 43.)
Leipzig : PSG 2:1 (Nkunku 42., Forsberg 57./11-m; Di Maria 6.)

Navijači Ferencvarosa pred tekmo z Juventusom v Budimpešti. FOTO: Attila Kisbenedek/AFP