Spezia ustavila vse napade Iličića in soigralcev

Atalanta je v italijanskem prvenstvu prvič v sezoni ostala brez doseženega gola (0:0).
Josipu Iličiću in soigralcem ni uspelo izkoristiti premoči. FOTO: Miguel Medina/AFP
21. 11. 2020 | 20:58
21. 11. 2020 | 23:11
2:24
Za nogometaše Atalante se tekma 8. kola italijanskega prvenstva proti Spezii ni končala po pričakovanjih, saj so bili neučinkoviti v napadu in se morali zadovoljiti s točko (0:0).

Slovenski reprezentant v vrstah Atalante Josip Iličić je s soigralci prevladoval na igrišču, a jim je tokrat zmanjkalo tudi nekaj sreče. Duvan Zapata je v 40. minuti zadel vratnico, v 57. minuti so sodniki razveljavili gol Robina Gosensa zaradi prepovedanega položaja, v zaključku tekme pa sta priložnosti zapravila še Gosens in Mario Pašalić.

Atalanta, z 18 goli najučinkovitejša ekipa v Italiji, je tako sploh prvič v sezoni ostala brez doseženega zadetka.

Cristiano Ronaldo je Juventus popeljal do zmage nad Cagliarijem. FOTO: Miguel Medina/AFP

Ronaldov dvojček za tri točke

Branilec naslova Juventus je na domačem igrišču slavil zmago proti Cagliariju (2:0).

Za torinsko moštvo je oba gola dosegel prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo, ki je bil uspešen v 38. in 42. minuti. Portugalec ima po petih odigranih tekmah na svojem računu že 8 golov.

V nedeljo bo Parma Jasmina Kurtića gostovala pri Romi, Inter Samirja Handanovića bo gostil Torino, Miha Zajc pa bo z Genoo igral proti Udineseju.