Juventus se je proti Atalanti reševal z bele točke

Moštvo iz Bergama je bilo v 89. minuti že na drugem mestu v serie A, a je nato nesrečno iztržilo le točko za 2:2. Josip Iličić je igral eno uro.
Atalanta je z obilo smole ostala brez zmage v Torinu, kjer je eno uro igral tudi slovenski zvezdnik Josip Iličić (desno). FOTO: Marco Bertorello/AFP
J. H.
11. 7. 2020 | 09:37
11. 7. 2020 | 23:46
4:12
Atalanta je bila na pragu velike zmage proti Juventusu. V derbiju 32. kola italijanskega nogometnega prvenstva je bilo moštvo iz Bergama v Torinu dvakrat v prednosti, a na koncu po dveh enajstmetrovkah zaradi igre z roko in golih Cristiana Ronalda iztržilo le neodločen izid 2:2.

S sedmo zaporedno zmago bi se Atalanta zavihtela na drugo mesto in bi za Juventusom (76) zaostajala le šest točk. Zdaj je tretja (67) s točko zaostanka za Laziem. Atalanta je vseeno potrdila, da je trenutno najboljša na italijanskem »škornju«.

Slovenski zvezdnik pri Atalanti Josip Iličić je dvoboj začel v prvi enajsterici in igral do 59. minute. Za Atalanto sta bila strelca Duvan Zapata in Ruslan Malinovskij.

Cristiano Ronaldo je v vse boljši formi. FOTO: Miguel Medina/AFP

Prvo današnje dejanje na Olimpijskem štadionu v Rimu je šlo na »noge« Atalanti. Sassuolo je še poglobil julijsko krizo Lazia, ki je izgubil tretjič zapored. Gostje so zmagoviti gol dosergli v prvi minuti sodnikovega dodatka.

Atletico z Betisom

Tudi v najzanimivejšo tekmo španskega prvenstva bo vpleten slovenski reprezentant. Atletico Madrid bo danes (22) gostil Betis, z zmago pa bi si Jan Oblak in soigralci že zagotovili ligo prvakov 2020/21 (3. Atletico in 4. Sevilla imata po šest točk več kot Villarreal, do konca so še tri kola).

Jan Oblak je eden glavnih adutov Atletica. FOTO: Juan Medina/AFP

Real je igral sinoči in premagal Alaves, naslednjič bo igral v ponedeljek, Barcelona pa je v gosteh premagala Valladolid in zaostanek spet zmanjšala na eno točko.

Chelseajev polom v Sheffieldu

V Angliji je boj za prvaka že odločen v prid Liverpoolu, ki je gostil Burnley in si privoščil spodrsljaj, ki je zmanjšal možnosti, da bi v zadnjih treh tekmah prekosil rekordni točkovni izkupiček Manchester Cityja. Ta bo zvečer igral v Brightonu.

Liverpool je prvič po januarju leta 2019 na svojem Anfieldu oddal dve točki. Niz zmag je končal Burnley (1:1) po izenačujočem golu Jaya Rodrigueza. Če bo Liverpool želel sezono, v kateri je prvič po 30 letih osvojil naslov angleškega prvaka, zabeliti še z največ doseženim točkami, bo moral v zadnjih tekmah osvojiti vseh devet točk. Cityjev rekod znaša okroglih 100 točk.

Uvrstitev v ligo prvakov si je otežil Chelsea. Pri Sheffield Unitedu je izgubil z 0:3. Če bosta Leicester in Manchester United zmagala, bo nazadoval na peto mesto. Tudi to bi na koncu vendarle zadostovalo za LP, saj bo Manchester City najbrž kaznovan z najmanj eno sezono prepovedi nastopanja v evropskih pokalih.

Liverpool na Anfieldu vse od lanskega januarja ni oddal niti ene prvenstvene točke, danes pa je ta niz končal napadalec Burnleyja Jay Rodruiguez. FOTO: Oli Scarff/AFP

Norwich je že izpadel v drugi razred angleškega nogometa. Za kanarčke je bil usoden domači poraz proti West Hamu, ta je slavil s 4:0. Vse zadetke ob zmagi je dosegel Michail Antonio.

S tem je 30-letni Anglež postal prvi nogometaš West Hama, ki je v času obstoja premier lige dosegel štiri zadetke na eni tekmi. Nazadnje je štiri zadetke med angleško elito dosegel Harry Kane v dresu Tottenhama proti Leicestru.

Liverpool se bo do konca sezone moral znajti brez poškodovanega kapetana Jordana Hendersona.

Jordan Henderson se je poškodoval na tekmi v Brightonu. FOTO:  Daniel Leal-olivas/AFP