Paulo Dybala se je tepel, strelci zadevali kot na strelišču

Pri Juventusu naj bi počil film odličnemu Argentincu, ki v tej sezoni v italijanskem nogometnem prvenstvu še ni igral niti minute.
Eden od največjih zvezdnikov pri Juventusu Paulo Dybala se je v Crotoneju le ogreval za domnevni pretep po tekmi s športnim direktorjem<strong> </strong>Fabiom Paraticijem. FOTO: Ciro De Luca/Reuters
G. N.
19. 10. 2020 | 09:19
19. 10. 2020 | 09:20
3:56
Štiri tekme, nič minut. To je bilanca Paula Dybale v novi sezoni, ki je Argentincu po zadnji Juventusovi tekmi v Crotoneju (1:1), v kateri spet ni igral, dvignila tlak. Eden od najboljših zveznih igralcev na svetu se je po poročanju nekaterih italijanskih novinarjev po vnovičnem sedenju na klopi za rezervne igralce najprej spustil v besedni dvoboj s trenerjem Andreo Pirlom, potem pa naj bi se v »tunelu« ob odhodu v slačilnico stepel s športnim direktorjem Fabiom Paraticijem.

Juventusov štart v sezono pod Pirlovo taktirko ni bleščeč, a tudi ne tako slab. Dve zmagi in dva neodločena izida pomenita, da za vodilnim Milanom zaostaja štiri točke (8:12). Pirlo ima za seboj trdno podporo klubskega vodstva, ki mu je dalo zeleno luč za obnovo in predvsem pomladitev moštva, v katerem in le 35-letni Cristiano Ronaldo (je še v osamitvi po okužbi z virusom sars-cov-2) nedotakljiv status.

Juventus trener Andrea Pirlo ni pretirano vznemirjen zaradi izbruha svojega zvezdniškega varovanca. FOTO: Giovanni Isolino/AFP

Pirlo je na začetku sezone zaupal mlajšim igralcem. O domnevnem incidentu pri Juventusu še molčijo in ne kažejo vznemirjanja. Pirlo je dejal, da je na zadnjem treningu Dybala treniral le deset minut, ker se ni počutil najbolje.

Juventus bo jutri odprl ligo prvakov v Kijevu. Tudi zaradi tega je Pirlo precej taktiziral in v prvenstveni tekmi na klopi za rezervne igralce pustil prvega vratarja Wojciecha Szczesnyja, stebra obrambe Giorgia Chiellinija, zveznega igralca Adriena Rabiota, ...

»Mladi igralci morajo pridobiti izkušnje s tekmami in zato se dogajajo tudi naivne napake. Gradimo moštvo s kakovostjo, a smo še v procesu gradnje in zato potrebujem več časa,« je pomirjal Pirlo, ki je poleti nepričakovano dobil priložnost na trenerskem stolčku, potem ko so ga voditelji Stare dame najprej ustoličili za trenerja moštva do 23 let.

Edin Džeko je zabila dva gola na tekmi, kjer jih je padlo kar sedem. FOTO: Tiziana Fabi/AFP

Nedelja kot na strelišču

V nedeljskih tekmah 4. kola setrie A pa je bilo kot na strelišču. Na petih tekmah je padlo kar 28 golov, največ po sedem v Bologni (3:4) in v Rimu (5:2). Prav zanimivo je bilo, kako je Bologna, ki jo vodi Siniša Mihajlović, ostala brez točke. Po uri igre je bila v prednosti s 3:1, v 77. minuti pa je gostujoči preobrat za zmago z avtogolom zaokrožil Japonec Takehiro Tomijašu.

Tudi v Rimu je bilo razburljivo, kot bi sodili po izidu. V 55. minuti je nekdanji napadalec Gorice Gianluca Lapadula izenačil na 2:2, po enajstmetrovki za vodstvo s 3:2 pa so Rimljani le zadihali in prišli do visoke zmage.

V Vidmu je slovenski reprezentant Jasmin Kurtić igral do 64. minute, ko so gostitelji bili v vodstvu z 2:1. Tri točke pa so si Videmčani priigrali v 88. minuti.

Vrstni red: Milan 12, Sassuolo 10, Atalanta 9, Napoli in Juventus po 8, Inter in Roma po 7, Verona, Sampdoria in Benevento po 6, Fiorentina, Calgiari, Spezia in Lazio po 4, Geona, Bologna, Udinese in Parma po 3, Crotone 1, Torino 0.

Milanov trener Stefano Pioli in Zlatan Ibrahimović tudi vnovi sezoni odlično vodita Milan. FOTO: Miguel Medina/AFP