Palmeiras po zaslugi Lopesa do drugega južnoameriškega naslova

Palmeiras je v finalu Pokala Libertadores z golom v 99. minuti premagal Santos.
Palmeiras je osvojil svoj prvi južnoameriški naslov po letu 1999. FOTO: Silvia Izquierdo/Reuters
30. 1. 2021 | 23:39
31. 1. 2021 | 00:00
1:49
Nogometaši Palmeirasa so v finalu pokala Libertadores z 1:0 premagali Santos in osvojili svoji prvi južnoameriški naslov po letu 1999.

Finale je gostil stadion Maracana. Šlo je za odločitev o zmagovalcu tekmovanja za leto 2020, saj so prvotni načrti, da bo finalna tekma izvedena maja 2020, propadli zaradi pandemije novega koronavirusa.

Brazilski finale je odločil rezervist Palmeirasa Breno Lopes v 99. minuti oziroma zadnji minuti sodniškega dodatka. V kazenskem prostoru je pričakal podajo Ronija z desne strani in z visokim skokom žogo poslal v daljši kot.
Finale je v 99. minuti odločil Breno Lopes. FOTO: Ricardo Moraes/Reuters

Palmeiras si je z drugim naslovom zagotovil nastop na svetovnem klubskem prvenstvu, ki se bo v Katarju začelo naslednji teden.

Najuspešnejši klub v zgodovini pokala Libertadores je Independiente s 7 naslovi, najboljši brazilski klubi v tem tekmovanju pa so letošnji poraženec Santos, Gremio in Sao Paulo s 3 naslovi.

Med državami ima največ lovorik Brazilija (25) pred Argentino (20) in Urugvajem (8).