Nizozemci po velikem zasuku do točke proti Poljakom

Ukrajinska nogometna reprezentanca je v ligi narodov kot gostiteljica v Lodžu premagala tudi Armenijo.
Denzel Dumfries (levo) je poravnal izid proti Poljakom. FOTO: John Thys/AFP
11. 6. 2022 | 20:23
11. 6. 2022 | 23:15
2:50

V nogometni ligi narodov A so se – zanimivo – vse štiri današnje tekme razpletle z neodločenimi izidi. V skupini 3 so se Angleži in Italijani razšli brez zadetkov, Madžari pa so doma osvojili točko proti Nemcem (1:1). Oba gola sta padla že na začetku dvoboja; gostitelje je v šesti minuti v vodstvo popeljal Zsolt Nagy, že tri minute pozneje pa je izenačil Jonas Hofmann.

Na vrhu lestvice ostajajo Italijani, ki so v treh tekmah zbrali pet točk, sledijo jim Madžari (4), Nemci (3) in Angleži (2).

V skupini 4 so Nizozemci pred svojimi navijači po zasuku izvlekli točko proti Poljakom, ki so po zadetkih Mattyja Casha (v 18. minuti) in Piotra Zielinskega (49.) vodili že z 2:0. Za domačo reprezentanco sta nato v razmaku treh minut v polno zadela Davy Klaassen (51.) in Denzel Dumfries (54.).

Tudi druga tekma v tej skupini med Walesom in Belgijo se je končala brez zmagovalca (1:1). V 51. minuti je so gostje prešli v vodstvo z golom Yourija Tielemansa, tri minute pred koncem rednega dela pa je izid poravnal Brennan Johnson.

Vrstni red: Nizozemska 7, Belgija in Poljska po 4, Wales 1.

Ruslan Malinovskij je popeljal Ukrajino v vodstvo. FOTO: Kacper Pempel/Reuters

Novo zmagoslavje Ukrajincev

Ukrajinski nogometaši, ki so se prejšnji mesec pripravljali na Brdu pri Kranju, so dosegli še drugo zmago v ligi narodov B, potem ko so kot gostitelji v Lodžu s 3:0 (0:0) odpravili Armence. Za nove tri točke modro-rumenih so v polno zadeli Ruslan Malinovskij (61.), Oleksandr Karavajev (77.) in Vitalij Mikolenko (84.).

V drugi tekmi skupine 1, v kateri je na vrhu Ukrajina, so Irci z enakim izidom pred svojimi navijači odpravili Škote. Strelci za domačo zasedbo so bili Alan Browne (20.), Troy Parrott (28.) in Michael Obafemi (51.).

Vrstni red: Ukrajina 6, Irska, Škotska in Armenija po 3.