Na derbiju brez zmagovalca, oba Dinama na robu izpada

Manchester United in Milan sta se na prvi tekmi osmine finala v evropski ligi razšla z neodločenim izidom 1:1.
Amad Diallo se je takole veselil gola za Manchester United. FOTO: Phil Noble/Reuters
11. 3. 2021 | 21:09
11. 3. 2021 | 23:41
1:49
Nogometaši Manchester Uniteda in Milana so se v prvi tekmi derbija osmine finala evropske lige razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0). Potem ko je že kazalo na to, da bodo »rdeči vragi«, ki so z golom Amada Dialla, komaj 18-letnega napadalca iz Slonokoščene obale, v 50. minuti prešli v vodstvo, izkoristili prednost domačega terena, so gostje v sodnikovem dodatku vendarle prišli do izenačujočega zadetka. Na 1:1 je poravnal Simon Kjaer, sicer kapetan izbrane vrste Danske.

Dinamo Kijev je doma z 0:2 (0:1) klonil pred Villarrealom, za katerega sta v polno zadela Pau Torres (v 30. minuti) in Raul Albiol (52.). Slovenskega reprezentanta Benjamina Verbiča, ki okreva po poškodbi stegenske mišice, ni bilo v domači postavi. V slabem položaju so tudi nogometaši zagrebškega Dinama, ki so na gostovanju pri Tottenhamu izgubili z 0:2. Oba gola za gostitelje je zabil angleški zvezdnik Harry Kane, prvega v 25. minuti, drugega pa v 70. minuti. Petar Stojanović ni dobil priložnosti v dresu Dinama.

Harry Kane (s številko 10) je dvakrat zatresel zagrebško mrežo. FOTO:Alastair Grant/AFP