Erling Håland se je prebudil, zabil je dva gola

Erling Håland končals trelsko sušo. Jamal Musiala je bil dvakratni strelec v Wolfsburgu. Bavarci že sedem točk pred Leipzigom.
Erling Håland je z dvema goloma končal nioz sedmih tekem brez gola. FOTO:Friedemann Vogel/AFP
P. Z., G. N.
18. 4. 2021 | 18:23
3:19
Rane po izpadu v četrtfinalu lige prvakov je Borussia Dortmund hitro zacelila v domačem nogometnem prvenstvu. Werder jo je le izzval s prvim golom (Milot Rashica, 14.), potem pa so Porurci že do odmora razblini vse neznanke: Giovanni Reyna (29) in z devetim dvojčkom golov v sezoni (34., 38., 11-m) sta zagotovila trdno vodstvo. Dvajsetletni norveški čudežni fant je končal tudi za njegova strelska merila predolg niz sedmih tekem brez golov. Za Borussio je dosegel že 51 golo v 53 tekmah, v tej sezoni bundeslige je zabil že 23 golov v 24 tekmah, v sezoni na vseh ravneh pa 35 na 36 tekmah.

Jamal Musiala je dvakrat zadel v polno. FOTO: Andreas Gebert/AFP

Dva gola mlade senzacije Jamala Musiale in eden Erica Maxima Choupo-Motinga sta bila dovolj, da je Bayern vpisal zmago pri Wolfsburgu z 2:3 in povečal prednost pred Leipzigom na sedem točk. Hkrati si je vsaj malce zacelil rano po izpadu iz lige prvakov proti Parizu.

Osemnajstletni v Angliji rojeni Musiala, ki se je pred kratkim odločil igrati za Nemčijo, je zadel v 15. minuti za 1:0 in 37. minuti za 3:1. Za Wolfsburg je na začetku drugega polčasa znižal Maximilian Philipp, vendar je po sedmih minutah sodnikovega podaljška ostalo pri minimalni zmagi Bavarcev, ki so na poti k devetemu zaporednemu naslovu nemških prvakov.

V domači zasedbi je bil predvsem nerazpoložen belgijski vratar Koen Casteels, ki je slabo posredoval pri dveh golih Bavarcev. Leipzig se je včeraj razšel brez golov s Hoffenheimom.

Bayern se je vrnil v zmagovite tirnice. FOTO: Fabian Bimmer/AFP