Miha Zajc in Toulouse kisle volje

V 7. kolu francoskega nogometnega prvenstva nekdanji slovenski reprezentant izgubil v Lillu, Monaco znova zmagal.
Mitchel Bakker je zabil zmagoviti gol za Lille proti Toulousu. FOTO: Samir Al Doumy/AFP
Š. R., STA
5. 10. 2024 | 23:17
1:24

Slovenski nogometaš Miha Zajc je s Toulousom v 7. kolu francoske lige gostoval pri Lillu in izgubil z 1:2. Toulouse, za katerega je Zajc igral od 84. minute, je v Lillu povedel v 39. minuti z golom Zakarie Aboukhlala. Angel Gomes in Mitchel Bakker pa sta v drugem polčasu prinesla zmago favoriziranim gostiteljem.

Monaco je na gostovanju pri Rennesu slavil z 2:1 in je še naprej brez poraza ter vsaj začasno tudi na vrhu lestvice. Monaco je povedel v šesti minuti, ko je zadel Thilo Kehrer, Ludovic Blas je izenačil v 11. minuti, zmago pa je ekipi iz kneževine zagotovil Folarin Balogun v 22. minuti.

Pred tem je St. Etienne s 3:1 odpravil Auxerre, nesporni junak tekme je bil 23-letni gruzijski krilni igralec Zuriko Davitašvili, ki je dosegel vse tri gole za zmagovalce, to so bili tudi njegovi prvi v sezoni.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.