Manchester United in Manchester City sta v 12. kolu igrala 0:0.
Mestna rivala sta si v podpovprečnem derbiju razdelila po točko. FOTO: Paul Ellis Pool/Reuters
13. 12. 2020 | 22:41
3:32
V 12. kolu angleškega prvenstva sta se na Old Traffordu udarila mestna rivala Manchester United in Manchester City, tekma pa se je končala brez golov.

Mestni derbi ni zadovoljil nogometnih navdušencev, saj ekipi nista igrali na ustreznem nivoju in sta kljub številnim napadalnim adutom zmogli le po 2 strela v okvir vrat.

V prvem polčasu je bil pri Unitedu najbolj nevaren Harry Maguire, ki je v 31. minuti z glavo streljal prek vrat, štiri minute kasneje pa je strel Riyada Mahreza ubranil David de Gea.

V drugem delu je bilo pestro na samem začetku, ko je Kyle Walker v 48. minuti storil prekršek za enajstmetrovko, sodniki pa so si nato s pomočjo sistema VAR še enkrat ogledali akcijo in ugotovili, da je bil Marcus Rashford v prepovedanem položaju, tako da z najstrožjo kaznijo ni bilo nič.

Ekipi sta tudi v nadaljevanju pokazali zelo malo in si razdelili po točko, tako da rdeči vragi še vedno ostajajo pred svojimi sinjemodrimi rivali.
Everton je dobil domačo tekmo s Chelseajem. FOTO: Clive Brunskill/Reuters

Everton prekrižal načrte Chelseaju

Londonski Chelsea je gostoval pri Evertonu in zapravil priložnost za skok na vrh, saj je izgubil z 0:1.

Edini gol na tekmi je v 22. minuti z bele točke dosegel Gylfi Sigurdsson in s tem Londončanom prizadejal drugi poraz v sezoni.

Vodilni dvojec le do točke

Liecester in Southampton sta se po spodrsljajih vodilnih Tottenhama in Liverpoola, ki sta na gostovanjih osvojila le točko, približala. Prvak iz leta 2016, Leicester, je že do odmora razblinil neznanke o zmagovalcu, z enakim izidom pa je Southampton odpravil Sheffield. A dokončno je tekmeca strl v drugem polčasu. V agoniji je še naprej Arsenal. Sedmi poraz si je zadal kar sam, avtogol pa je zabil njegov najboljši strelec zadnjih let Pierre-Emerick Aubameyang. Nov poraz je stlakovala izključitev Granita Xhake v 58. minuti.

Angleško prvenstvo, 12. kolo
Leeds United : West Ham United 1:2 (Klich 6./11m; Souček 25., Ogbonna 80.)
Wolverhampton Wanderers : Aston Villa 0:1 (El-Ghazi 94./11m)
Newcastle United : West Bromwich Albion 2:1 (Almiron 1., Gayle 82.; Furlong 50.)
Manchester United : Manchester City 0:0
Everton : Chelsea 1:0 (Sigurdsson 22./11m)