Manchester City brez milosti med obiskom Londona

Nogometaši Manchester Cityja, štirikratni zaporedni prvaki angleškega prvenstva, so uspešno začeli novo sezono.
Erling Haaland, Bernardo Silva in Kevin De Bruyne so takole proslavili doseženi gol Cityja. FOTO: Peter Cziborra/Reuters
Š. R., STA
18. 8. 2024 | 19:42
18. 8. 2024 | 19:44
1:28

Nogometaši Manchester Cityja, štirikratni zaporedni prvaki angleškega prvenstva, so uspešno začeli novo sezono. V gosteh v Londonu so premagali Chelsea z 2:0. Meščani so lov na peti zaporedni naslov prvaka začeli s precej rutinirano zmago proti modrim iz Londona. Po zmagi prejšnji konec tedna v Community Shieldu oz. angleškem superpokalu proti mestnemu tekmecu Unitedu so sinjemodri prišli še do prvih treh točk v novi ligaški sezoni.

Cityjev trener Pep Guardiola in Kevin De Bruyne. FOTO: Peter Cziborra/Reuters

Chelseajev trener Enzo Maresca in njegov argentinski adut Enzo Fernandez. FOTO: Peter Cziborra/Reuters

Strelski račun meščanov je po pričakovanjih odprl Erling Haaland, ko se je v 18. minuti dobro znašel v kazenskem prostoru Chelseaja. Slednji je imel svoje priložnosti za izenačenje v nadaljevanju, a je zmago Cityja v 84. minuti po lepem preigravanju in strelu z roba kazenskega prostora potrdil Mateo Kovačić. Trener gostov Pep Guardiola je torej sezono odprl učinkovito, njegov tekmec, domači trener Enzo Maresca, ne.