Leeds je ustavil Manchester United

Angleški prvak Liverpool je v 33. kolu domačega prvenstva doma igral le neodločeno proti Newcastlu. Cheslea v derbiju korak bliže ligi prvakov.
Prvi strelec Manchester Uniteda Bruno Fernandes (desno) na Elland Road v Leedsu ni bil v najboljši dnevni formi, tako kot niso bili napadalci. FOTO: Laurence Griffiths/AFP
M. U., G. N.
25. 4. 2021 | 18:12
1:36
Manchester United je v Leedsu zamudil priložnost za bolj razbulrejivo končnico angleškega prvenstva. V 33. kolu je v Leedsu iztržil le točko po razpletu brez golov, s čimer za vodilnim mestnim ttekmecem Cityjem zaostaj za 10 točk.

V boju za ligo prvakov in po potresu superlige ter izstopu iz nje Liverpool še ni ohladil glave. Šestouvrščeno moštvo premier league doma le remiziralo z petnajstim Newcastlom z 1:1. Mohamed Salah je v 3. minuti rdeče povedel v vodstvo, gostujočemu igralcu Callumu Wilsonu v 90. minuti niso priznali zadetka zaradi igranja z roko, odločala je tehnologija VAR, zato pa je v 95. minuti, torej že v sodniškem podaljšku, Joe Willock Newcastlu z golom le prinesel eno točko na Anfield Roadu.

Newcastlov Joe Willock je z zadetkom v izdihljajih tekme na Anfieldu šokiral Liverpool. FOTO: David Klein/AFP

Liverpool je po remiju na šestem mestu s 54 točkami in ima točko zaostanka za West Hamom na petem mestu, ki je doma z 0:1 izgubil proti Chelseaju. Edini gol na tekmi je sicer dosegel Timo Werner (43.) po lepi akciji in podaji branilca Benjamina Chillwella. Londonski ekipi, ki sta bili pred dvobojem izenačeni, se borita za ligo prvakov, danes so veliko delo opravili pri modrih.