Pozdravljeni!

Lewandowski spet zadel, a Bayern še ni prvak

Bavarcem v 31. kolu nemškega prvenstva nepričakovano spodrsnilo v Mainzu.
Robert Lewandowski je z golom nadaljeval svoje nogometne običaje, a Bayern je izgubil. FOTO: Kai Pfaffenbach/AFP
M. U.
25. 4. 2021 | 05:00
25. 4. 2021 | 13:10
1:26
Bayern v 31. kolu nemškega nogometna prvenstva še ni potrdil nov naslov, že 31, nemškega prvaka. Na gostovanju v Mainzu je izgubil z 1:2, tako da je Leipzig Kevina Kampla še vedno teoretično v igri za šampiona bundeslige. A, roko na srce, za to bi bil potreben pravi čudež, saj vzhodni Nemci s tekmo manj za münchenskim klubom zaostajajo za deset točk.

Zmago Mainzu proti Bayernu sta prinesla Jonathan Burkardt, zadel je 3. minuti, in Šved Robin Quaison (37.), za Bavarce je v 94. minuti izid znižal, kdo drug, kot poljski ostrostrelec Robert Lewandowski, ki je spet zaigral po ozdravitvi poškodbe kolena in dosegel 36 gol v sezoni..

Drugi izidi 31. kola: Augsburg : Köln 2:3, Union Berlin : Werder 3:1, Freiburg : Hoffenheim 1:1, Wolfsburg : Borussia Dortmund 0:2 (Erling Braut Håland 12., 68.), Bayer Leverkusen : Eintracht 3:1. Danes bo Leipzig ob 15.30 gostil Stuttgart, Borussia Mönchengladbach ob 18. uri pričakuje Arminio iz Bielefelda.