PREMIUM   D+   |   Nogomet

Koper v Celju lovi trojček, Bravo prvo lovoriko

Danes (20.30) prva končna odločitev klubske sezone, v finalu pokala Pivovarne Union se bosta pomerila Koper in Bravo.
Zadnje dejanje pokalnega tekmovanja se je iz Kopra preselilo v Celje, kjer so že dvakrat slavili Koprčani. FOTO: Blaž Samec/Delo
11. 5. 2022 | 05:00
5:02

V nadaljevanju preberite:

Nerodnost ali ne, bolj neprimerne izbire datuma zadnjega dejanja pokalnega tekmovanja za pokal Pivovarne Union si pri krovni slovenski nogometni organizaciji ne bi mogli izmisliti. Če bodo drevi prvo lovoriko v sezoni osvojili Koprčani, bodo šampanjce odpirali tudi pri Olimpiji in Muri, če jo bodo Ljubljančani iz Sp. Šiške, se bo prvenstveni finiš spremenil v bitko za preživetje. Trenerski dvoboj ima poseben naboj. V igralskem obdobju sta prijatelja in kolega v domžalskem dresu osvojila naslov prvaka, nato v Interblockovem še pokalnega. Medtem ko je Zoran Zeljković, ki se je trenersko brusil v Novem mestu pri Krki, debitant med najboljšimi, je Dolenjec Dejan Grabić trener z najdaljšim stažem na stolčku enega od klubov 1. SNL. Pri Bravu je prvi trener že od leta 2017.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.