Dramatično tekmo v Lendavi odločil Andres Vombergar

Nogometaši Kopra so se v polfinalu pokala pridružili Celju in Domžalam, potem ko so v gosteh premagali Dravo z 2:0.
Vijoličasti so že izpadli iz slovenskega nogometnega pokala, Koprčani ostajajo v igri za lovoriko. FOTO: Jure Banfi / Sobotainfo
F. T., STA
28. 4. 2021 | 17:30
28. 4. 2021 | 20:12
2:37
Nogometaši Kopra in Olimpije so se v polfinalu pokala Pivovarne Union pridružili Celju in Domžalam. Koprčani so v četrtfinalu v gosteh premagali ptujsko Dravo z 2:0, Olimpija pa prav tako v gosteh po podaljških Nafto 1903 z 1:0.

Zadnja tekma v Lendavi je dobila zmagovalca šele v podaljšku, v katerem je bila Nafta številčno močnejša. Jaka Bizjak je kmalu v tem le za malce zgrešil cilj, Lendavčani so pozneje imeli še nekaj priložnosti, toda v 111. minuti je Andres Vombergar Olimpijo popeljal v vodstvo, ko je zadel s strelom z glavo. Lendavčani so imeli nato nekaj lepih možnosti za izenačenje, v 120. minuti so tudi zadeli, vendar iz prepovedanega položaja.

Dva gola Mulahusejnovića

Koper je po neprepričljivih uvodnih 25 minutah le povedel v 29. minuti, ko je iz bližine zadel vodilni strelec prve lige Nardin Mulahusejnović. V 34. minuti so po igranju z roko domači prišli do najstrožje kazni, z bele pike je streljal Anton Rogina, med vratnicama koprskih vrat pa se je z obrambo izkazal Ivan Vargić, ki je nekaj minut pred tem zamenjal poškodovanega Davida Adama. V drugem polčasu dolgo časa ni bilo omembe vredne priložnosti, v 81. minuti pa je Mulahusejnović po samostojni akciji, ko je prodrl v kazenski prostor, podvojil prednost Kopra in mu zagotovil polfinalno vstopnico.

Slovenska nogometna družina je dobila zadnjega polfinalista pokala v Lendavi, kjer je zmagala Olimpija. FOTO: Uroš Hočevar

Pokal NZS, četrtfinale:
Celje : Kalcer Radomlje 2:0 (Brecl 85., Kerin 92.)
Domžale : Maribor 2:1 (Podlogar 23., Jakupović 43.; Klinar 60.)
Drava : Koper 0:2 (Mulahusejnović 28., 81.)
Nafta : Olimpija 0:1 (Vombergar 111.)

Živahno je bilo že v torek

Živahno je bilo že v torek. Derbi četrtfinalnega sporeda tekmovanja za slovenski nogometni pokal je pripadel Domžalčanom – ti so izločilni devetkratne osvajalce te lovorike iz Maribora z 2:1 (2:0). Že prej so nogometaši Celja postali prvi polfinalisti pokala, potem ko so premagali Kalcer Radomlje. V mestu ob Savinji sta se v ponovitvi lanskega četrtfinala merila prvoligaš, ki je v rezultatski krizi zamenjal trenerja in na mesto Jiřija Jarošika pripeljal Agrona Šaljo, ter vodilni drugoligaš, ki je bil lani na dveh tekmah uspešnejši.