Ko je Skomina odšel z igrišča, je Håland začel zabijati gole

V Bruggeju je v nogometni ligi prvakov prvič sodil Dragoslav Perić, ki je v 12. minuti zamenjal poškodovanega Koprčana.
Damir Skomina je zaradi poškodbe Dragoslavu Periću omogočil, da se je vpisal na seznam slovenskih sodnikov, ki so sodili v najmočnejšem nogometnem klubskem tekmovanju na svetu. FOTO: Gabriel Bouys/AFP
5. 11. 2020 | 08:27
5. 11. 2020 | 09:37
1:20
Če jim na domačih prizoriščih ne gre vedno najbolje, gre slovenskim nogometni sodnikom v Evropi. Dragoslav Perić se je včeraj zapisal na seznam slovenskih slovenskih sodnikov, ki so sodili tekmo v nogometni ligi prvakov. V Bruggeju se mu je v nenavadnih okoliščinah ponudila velika priložnost, potem ko je glavni sodnik Damir Skomina zaradi poškodbe v 12. minuti prepustil piščalko v roke Kranjčanu.

Večjih težav v slovenski ligi pogosto kritizirani sodnik ni imel, tudi zahvaljujoč prepričljivi zmagi dortmundske Borussie s 3:0. Dva gola je zabil norveški čudežni deček Erling Braut Håland, prvega takoj po menjavi sodnikov.

V ligi prvakov sta poleg Skomine Slovenijo v minulih sezonah v ligi prvakov sodila še Slavko Vinčić in Matej Jug. Prvi, ki je sodil v ligi prvakov, pa je bil Darko Čeferin. Vrata slovenskim sodnikom v ligi prvakov je odprl decembra leta 2005 na tekmi Betisa in Anderlechta.
Darko Čeferin v sredini (ob Angležu Howardu Webbu in Belgijcu Franku De Bleeckereju, levo) je bil prvi Slovenec, ki je bil glavni sodnik na tekmi lige prvakov. FOTO: Tomi Lombar/Delo