Kneževina vlada Franciji

Monaco še naprej na vrhu francoskega nogometnega prvenstva.
Wissam Ben Yedder (v sredini) se je svojega zadetka veselil z Monacovimi soigralci. FOTO: Francois Nascimbeni/AFP
Š. R., STA
7. 10. 2023 | 23:29
1:10

Nogometaši vodilnega Monaca so v 8. kolu francoske lige v Reimsu zmagali s 3:1. Svojo nalogo je dobro opravila tudi zasedba iz Nice, ki je v gosteh premagala Metz z 1:0 in ostaja pri vrhu lestvice.

Zmago Nice proti Metzu je prinesel zadetek Hichama Boudaouija v 14. minuti, tako da se je ta začasno prebila na sam vrh lestvice. A le do večerne tekme, ko so nogometaši iz kneževine Reimsu zabili tri gole.

Zmagovalca so odločili že do 49. minute, takrat je Wissam Ben Yedder zadel za 3:0. Pred njim sta za Monaco zadetek dosegla še Ismail Jakobs in Folarin Balogun.

V nedeljo bo Le Havre, ki ga vodi slovenski trener Luka Elsner, ob 13. uri gostoval v Marseillu.