Italijanom ena točka, Nizozemcem vse tri

Nogometaši BiH so v tekmi 1. kola lige narodov remizirali v Firencah.
Edin Džeko je v Firencah zatresel italijansko mrežo v 57. minuti. FOTO: Alberto Lingria/Reuters
4. 9. 2020 | 23:16
2:18
Nogometaši v ligi narodov so danes nadaljevali dvoboje prvega kola. V osrednjih dvobojih so se v najmočnejši ligi A pomerile Nizozemska in Poljska ter Italija in Bosna in Hercegovina. Nizozemci so zmagali z 1:0, v Firencah pa se je tekma končala z neodločenim izidom 1:1.

Italijani in reprezentanti BiH so po prvem polčasu brez golov nadaljevali učinkoviteje, najprej je za zadetek gostov poskrbel Edin Džeko, deset minut pozneje je izenačil Stefano Sensi, rezultat 1:1 pa se nato ni več spremenil.

Poljaki so gostovali pri Nizozemcih brez svojega največjega zvezdnika Roberta Lewandowskega. Za gostitelje je Frenkie de Jong ob koncu prvega dela stresel okvir gola, v polno je nato za svoj prvi reprezentančni gol v 61. minuti zadel Steven Bergwijn. To je bil tudi zadetek odločitve, ki je Nizozemski prinesel prvo zmago v skupini.