Dobovec proti nekdanjima prvakoma in debitantu

Opravljen je bil žreb elitnega dela lige prvakov, slovenski šampion v Prištini.
Nogometaši Dobovca bodo gostovali v Prištini. FOTO: FK Dobovec
Š. R., STA
2. 11. 2023 | 14:49
1:26

Slovenski prvak v futsalu Dobovec bo v elitnem delu lige prvakov igral v zahtevni skupini B s Prištino, Kairatom Almatijem in Benfico. Tako je določil žreb na sedežu Evropske nogometne zveze v Nyonu.

Dobovec se je vselej uvrstil med 16 najboljših ekip v Evropi. Leta 2021 je zaigral tudi na finalnem turnirju osmerice v Zadru. Naslov prvaka brani Mallorca, ki je slavila ob svojem debiju v tekmovanju.

V Dobovčevi skupini, ki bo igrala na turnirju v Prištini, velja omeniti, da gostitelj turnirja prvič igra v tekmovanju, Kairat in Benfica pa sta tudi nekdanja zmagovalca lige prvakov. Dvakratni prvak Kairat je sicer prvi klub, ki igra 20. sezono evropskih tekmovanj.

Tekme 16 ekip v štirih skupinah bodo med 28. novembrom in 3. decembrom. Zmagovalci skupin se bodo uvrstili na finalni turnir lige prvakov, ki bo v prvem tednu maja 2024.