Clasico tudi v Savdski Arabiji

V drugem polfinalu španskega nogometnega superpokala je Barcelona z 2:0 premagala Osasuno in bo v finalu proti Real Madridu branila lanski naslov.
Robert Lewandowski je po uri igre strl odpor Osasune v drugem polfinalu španskega superpokala in Barceloni odprl vrata za dvoboj z največjim tekmecem iz Madrida. FOTO: Juan Medina/Reuters
G. N., STA
12. 1. 2024 | 08:18
1:43

Nogometaši Barcelone, branilci naslova, so se v finalu španskega superpokala pridružili Real Madridu. V polfinalu turnirja v Savdski Arabiji so z 2:0 ugnali Osasuno. Po polčasu brez golov jih je v 59. minuti v vodstvo popeljal Robert Lewandowski, končni izid pa je v tretji minuti sodnikovega dodatka postavil rezervist Lamine Yamal.

Real se je v finale uvrstil dan prej, potem ko je po podaljšku s 5:3 ugnal mestnega tekmeca Atletico Madrid, moštvo slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka.

»Upam, da je ta zmaga pomenila klik. Zelo pozorno sem spremljal Real, zelo dobro mu gre. Možnosti so 50 odstotne,« je o finalnem razmerju sil povedal trener Barcelone Xavi Hernandez

Odzi v poraženem taboru,ki ni bil zadovoljen s sojenjem, je bil ironičen. »To je tekmovanje narejeno za Real in Barcelono. Če nam dajo denar, ki so nam ga dali, potem sem vesel. Smo profesionalci,« je povedal vratar Osasune Sergio Herrera.

Barcelona bo v nedeljskem finalu lovila 15., Real pa 13. naslov v tem tekmovanju.