PREMIUM   D+   |   Nogomet

Celjani prepričljivo in šampionsko razkrili moč

V uvodnem kolu drugega dela sezone v 1. SNL je Maribor z igralcem več napolnil mrežo Aluminija. Bravo ni od muh.
Celjski nogometaši in Rus Egor Prucev so že v prvi letošnji tekmi uprizorili šampionsko premoč v slovenskem nogometnem prvenstvu. FOTO: Voranc Vogel/Delo
11. 2. 2024 | 21:45
12. 2. 2024 | 06:34
5:14

V nadaljevanju preberite:

Celjani so v uvopdnem letošnjem kolu še bolj nagnili jeziček na tehtnici na svojo stran. Z »levo nogo« so zlomili odpor nekonkurenčne Mure za prepričljivo zmago s 4:1, čeprav so v 10. minuti zaostajali. Na vrhu lestvice so povečali prednost na 12 točk.

Velike stvari je napovedal tudi Bravo in njegov najboljši strelec Matej Poplatnik. Brez težav in z dvema goloma zdaj že drugega na lestvici strelcev so Šiškarji premagali svoje nekdanje učitelje Domžalčane. Na Bonifiki so Radomljani v sodnikovem dodatku skazili prvo tekmo na trenerskem stolčku Aleksandra Radosavljevića, Maribor pa je imel v Aluminiju tekmeca le za osem minut, potem pa zdesetkanega partnerja za trening, ki je vijoličnim napadalcem omogočil strelski šov za najvišjo zmago v sezoni. Trikratni strelec Arnel Jakupović, dvakratni El Arbi Soudani in tudi Josip Iličić so si dali duška.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.