Dvojec Vizinger, Lotrič potopil Maribor

V prvih današnjih tekmah 24. kola 1. SNL zmaga Brava proti Domžalam in Celja proti prvaku. Rudar presnetil tudi Muro.
Celje je v štajerskem derbiju osrečilo tudi Olimpijo, njegov adut Mitja Lotrič pa je moštevno dovršeno tekmo zabelili z imenitnim golom. FOTO: Tadej Regent/delo
G. N.
4. 3. 2020 | 20:00
4. 3. 2020 | 22:20
5:38
Štajerski derbi v 24. kolu 1. SNL je prepričljivo pripadel Celju, ki je razveselilo tudi Olimpijo, saj je Mariboru spet ušla za štiri točke. Spomladi navdahnjeni Celjani niso bili tako všečni kot v prejšnjih tekmah, toda učinkoviti in in taktično disciplinirani. Mariborčanom, ki so večji del tekme jalovo napadali, niso dopustili niti ene resne priložnosti.

Poglavje za sebe sta bila oba celjska gola v drugem polčasu. Prvega je po nasprotnem napadu, ki ga je vlekel, povlekel in tudi začinil z asistenco Žan Benedičič, z bližine in s prefinjenim občutkom v gol spremenil najboljši celjski strelec Dario Vizinger, drugi je bil posladek. V zaključku tekme je Vizinger lepo spustil žogo Mitji Lotriču, Prekmurec pa je rahlo z desne strani z 18 m silovito sprožil in neubranljivo zadel levi zgornji kot nemočnega vratarja Kenana Piriča.

Žan Trontelj (desno) in David Brekalo (št. 4), ki je izničil prednost Domžal, sta bila med najvidnejšimi igralci tekme v Sp. Šiški, kjer se je nadaljevala domžalska spomladanska kalvarija. FOTO: Jure Eržen/Delo

Bravo je še poglobil krizo Domžal. je po zaostanku z 0:1 v 55. minuti, ko je za Domžale gol dosegel Slobodan Vuk, hitro izenačil, v končnici pa izpeljal zasuk. David Brekalo je v 58. minuti izkoristil nepozornost pri branjenju Domžalčanov pri prostem strelu, v 81. minuti pa je Roko Baturina odlično podajo Luke Žinka izza gostujoče obrambne linije spremenil v zmago z 2:1. Dalmatinec je v derbiju Ljubljanske kotline dosegel že svoj tretji spomladanski gol.

Domžalčani so spomladi osvojili eno samo točko in so namesto načrtovanega napredovanja proti zgornjemu delu lestvice zašli v položaj, ko se jim obeta boj za 8. mesto in za izognitev dodatnih kvalifikacij za obstanek v 1. SNL.  Bravo je v drugem delu osvojil že osem točk in za Domžalami zaostaja le še za točko.

Zadnji današnji razplet v soboški Fazaneriji ni zadovoljil domačih. Zadnji Rudar je iztržil točko (1:1).