PREMIUM   D+   |   Košarka

Tudi na popravnem izpitu kot vajenci, ne kot mojstri

Slovenski košarkarska reprezentanca namesto dveh zmag nad Finci okusila dva poraza. Najbolj izkušeni najbolj razočarali.
Kapetan Edo Murić ni bil ravno za zgled soigralcem, čeprav je v Kopru zbral 12 skokov. FOTO: Črt Piksi/Delo
1. 3. 2022 | 15:07
1. 3. 2022 | 15:11
4:20

V nadaljevanju preberite:

Slovenski košarkarski reprezentanti so po eni strani upravičeni ponosni na minule uspehe, vendar imajo že nekdaj težave, ko morajo oceniti svoje poraze. V ponedeljek zvečer so tako poudarjali, kako imenitno so igrali v drugem polčasu kvalifikacijskega dvoboja za svetovno prvenstvo 2023 s Finsko (79:83), ni pa se jim svitalo, zakaj so tako odpovedali v prvem. Kot da bi bila višja sila kriva, da so še drugič v pičlih 74 urah izgubili s tekmecem, ki jih je prej ugnal le enkrat – v treh desetletjih. Ali ker so v Espooju in Kopru v seštevku vodili le pet minut.

Kaj vse je šlo narobe in kako je nov poraz ob porazni statistiki videl selektor Aleksander Sekulić? Je igra v obrambi res zgolj zapravljanje časa med dvema napadoma?

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.