Srbska Mega je osvojila Novo mesto, Ljubljančani pa Beograd

V zaostalih dvobojih 16. kola lige ABA so bili košarkarji Cedevite Olimpije še enkrat uspešni, Krka pa vnovič klonila.
Košarkarji Cedevite Olimpije so imeli v Beogradu tudi ščepec sreče. FOTO: ABA
22. 4. 2022 | 23:21
22. 4. 2022 | 23:24
3:45

Čeprav so si košarkarji Cedevite Olimpije že pred zadnjim nastopom v rednem delu lige ABA zagotovili četrto mesto pred začetkom končnice in so na zaostalem gostovanju 16. kola igrali proti FMP z močno prilagojeno obremenitvijo nosilcev igre (Yogi Ferrell je igral le 11 minut, Alen Omić 13, Zoran Dragić 14 in Jaka Blažič 17), jim je zmaga s 77:75 (60:58, 45:34, 24:23) prinesla nekaj zadovoljstva. Beograjčanom so se oddolžili za oktobrski poraz v Stožicah (89:92), hkrati pa prihranili kar nekaj moči za sredin četrtfinale evropskega pokala z Bursasporom.

Ljubljančani so slabo začeli dvoboj v srbski prestolnici, po zaostanku 9:19 pa so zaigrali veliko bolje. Do konca polčasa so imeli vse niti igre v svojih rokah, tik pred odhodom na glavni premor pa so si priigrali prednost 14 točk (44:30).

V drugem polčasu so znova popustili, kar so gostitelji izkoristili in jih v začetku zadnje četrtine pahnili v zaostanek (60:62). V končnici dvoboja se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran, 42 sekund pred koncem pa je Edo Murić zadel trojko za vodstvo s 73:72. Po minuti odmora je Bryce Jones 24 sekund pred koncem zadel za prednost FMP s 74:73, po minuti odmora pa je Zach Auguste izkoristil oba prosta meta za novo vodstvo Olimpije s 75:74.

Pet sekund pred koncem je Danilo Tasić zadel enega od dveh prostih metov, Ljubljančani pa so po novih prostih metih Augusta tri sekunde pred koncem le dosegli novo zmago, čeprav so izgubili skok z 32:39 in niso blesteli pri metih za tri točke (8:33). Še posebej nerazpoložen je bil Jacob Pullen z metom iz igre 2:15 (za tri 1:9).

Strelci za FMP: Pavićević 1 (1:2), Jones 23 (6:6), Tasić 20 (3:4), Radonjić 2, Izundu 16 (4:6), Simović 6, Nerandžić 5 (1:2), Stepanović 2 (2:2); Cedevita Olimpija: Pullen 9 (4:4), Ferrell 5 (1:1), Ejim 11 (6:6), Duščak 2, Murić 6, Auguste 15 (7:12), Blažič 13 (5:5), Ščuka 2 (2:2), Omić 2, Dragić 7, Radovanović 5.

Jurij Macura (z žogo) je ob novem porazu zbral 13 točk in 5 skokov. FOTO: ABA

Še 22. poraz Krke

Za slovo od lige ABA so košarkarji Krke klonili tudi v zaostali tekmi 16. kola. Beograjska Mega je bila v Novem mestu uspešnejša z 62:79 (45:59, 25:39, 10:23).

Košarkarji Krke so že 10. aprila ostali brez možnosti za obstanek med regionalno elito, danes pa so doživeli še 22. poraz v 26 nastopih. Novomeščani, ki so zadnjo zmago v tem tekmovanju slavili 6. marca, so tudi tokrat slabo začeli in si že po prvi četrtini nabrali zaostanek 13 točk. V drugi so se sicer približali na vsega pet točk (22:27), a so se Srbi do polčasa znova odlepili na +14.

V drugem delu dvoboja se razmerje moči na parketu  ni spremenilo. Gosti so v zadnji četrtini še nekoliko oplemenitili prednost in zanesljivo zabeležili deseto zmago v sezoni.

Strelci za Krko: Stergar 13 (1:1), Stipčević 11 (2:2), Stavrov 7, Medved 1 (1:2), Stipaničev 3, Škedelj 4, L. Lapornik 2, M. Lapornik 5, Macura 13 (2:4), Thomas 3; Mega: Jović 13, Rudan 13 (1:3), Uskoković 4, Smith 7 (2:2), Cerovina 6 (2:2), Matković 14 (2:2), Cazalon 10, Simanić 12 (3:4).