Pozdravljeni!

Košarka

Slovenci po zaslugi odličnega prvega polčasa premagali Ukrajino

Moška košarkarska reprezentanca je v kvalifikacijah za EP 2022 premagala Ukrajino s 84:73. Že jutri nasprotnik Avstrija.
Jaka Blažič je bil s 23 točkami prvi strelec tekme. FOTO: FIBA
28. 11. 2020 | 22:07
29. 11. 2020 | 19:13
5:24
Slovenska košarkarska reprezentanca je na tretji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2022 v Stožicah premagala Ukrajino s 84:73.

Slovenska izbrana vrsta pod vodstvom novega selektorja Aleksandra Sekulića je tekmo dobila po zaslugi odličnega prvega polčasa, v katerem je vodila že z 28 točkami prednosti (50:22), Ukrajina se je v nadaljevanju nekajkrat približala na enomestno razliko, a kaj več od tega ni zmogla.

Slovenijo že jutri čaka nova tekma, v Stožicah bo njena nasprotnica Avstrija (20.10).

Slovenija že v prvi četrtini do +24

Slovenija je tekmo začela v postavi Jaka Blažič, Luka Lapornik, Jordan Morgan, Edo Murić in Luka Rupnik. Slovenci so hitro zagospodarili na igrišču in po treh minutah vodili z 10:2, njen nalet pa je z minuto odmora prekinil ukrajinski selektor. Tudi po vrnitvi na parket se je nadaljevala odlična predstava slovenskih košarkarjev, ki so slabih pet minut pred koncem četrtine vodili že za 20 (22:2), najvišja prednost v tem delu pa je znašala 24 točk (28:4).

Prva četrtina se je končala z visokim vodstvom Slovenije s 33:9. Najboljša strelca sta bila Jordan Moran in Luka Rupnik z 8 točkami, Edo Murić jih je prispeval 7.

50 točk Slovencev do glavnega odmora

Reprezentanci sta na začetku druge četrtine storili veliko napak in zapravljali napad za napadom, na prvi koš je bilo potrebno čakati minuto in 58 sekund, ko je zadel Vjačeslav Kravcov (11:33).

Slovenija se je nato hitro zbrala in odgovorila s koši Lapornika, Blažiča in Morgana za vodstvo z 42:11. Ukrajinci so sredi četrtine le pokazali nekoliko več in nanizali devet točk zapored, njihov niz pa je s svojo 9 točko prekinil Blažič (44:20). V zadnji minuti se je v ukrajinski reprezentanci razigral Jusuf Sanon in z dvema zaporednima trojkama postavil izid polčasa 28:50.

Ukrajina stopila zaostanek na -12

V drugi polčas so bolje krenili ukrajinski košarkarji, ki so dosegli 12 izmed prvih 18 točk in zaostanek znižali na 16 (40:56), Aleksander Sekulić pa se je odzval z minuto odmora. A ta ni pomagala Slovencem, Sanon in Kravcev sta prednost stopila na 12 (44:56).

Ukrajina bližje ni mogla, za Slovenijo za zadela Rupnik in Blaž Mahkovic (44:61), Slovenci pa so v preostanku četrtine ohranjali dvomestno prednost in imeli pred zadnjimi desetimi minutami 16 točk naskoka (63:47).

Ukrajinci stopnjevali pritisk

Ukrajinska reprezentanca je tudi v zadnjem delu prikazala dobro košarko in začela ogrožati Slovence, po delnem izidu 15:8 pa se je prednost domačih zmanjšala na zgolj 9 (62:71).

Slovenska izbrana vrsta je v naslednjem napadu dosegla kar štiri točke, potem ko je Murić zadel trojko pod prekrškom in dodal prosti met, dobre štiri minute pred koncem pa je imela 14 točk prednosti (77:63).

Vendar pa to ni ustavilo borbenih Ukrajincev, ki so nanizali šest zaporednih točk in se spet povsem približali (69:77). A gostom je za kaj več zmanjkalo časa, Slovenci so zbrano odigrali končnico in tekmo zaključili z zmago s 84:73.