Pozdravljeni!

Košarka

Dragić po odlični predstavi: končno igramo košarko, ki jo pričakujemo

Košarkarji Miamija potrdili odlično formo v februarskem delu lige NBA, padlo tudi najboljše moštvo lige.
Goran Dragić je v 32 minutah igre zbral 26 točk (za tri 3:4, za dve 6:11, prosti meti 5:6), 3 skoke ter po 2 ukradeni žogi in podaji. FOTO: Jim Rassol Usa Today Sports
F. T.
27. 2. 2021 | 06:15
27. 2. 2021 | 07:53
1:59
Košarkarji Miamija so nanizali peto zaporedno zmago in potrdili odlično formo v februarskem delu lige NBA. Tokrat so z izidom 124:116 premagali še najboljše moštvo lige Utah in se že povsem približali položajem, ki najboljšim klubom v ligi prinašajo nastop v tako želeni končnici.

Med najboljšimi posamezniki tekme je bil tudi slovenski košarkar Goran Dragić. Ljubljančan je v 32 minutah igre zbral 26 točk (za tri 3:4, za dve 6:11, prosti meti 5:6), 3 skoke ter po 2 ukradeni žogi in podaji. Najboljši strelec pri Miamiju je bil Jimmy Butler (33 točk), pri poraženem Utahu pa Donovan Mitchell (30).

»V 12 ali 13 letih v ligi NBA sem že veliko doživel«

»Težko je, če ne zmaguješ. Morda vidiš napredek, a štejejo le zmage. Zdaj se počutimo super, končno igramo košarko, ki jo pričakujemo. Do premora so še tri tekme in skušali bomo dobiti vse tri,« je odločno po dvoboju razlagal 34-letnik iz Kosez.

»Počutim se dobro, sem samozavesten. V 12 ali 13 letih v ligi NBA sem že veliko doživel. Letos je prava norišnica. Najprej izgubljene tekme zaradi protokolov v boju z novim koronavirusom, nazadnje še zaradi gležnja. Zame je to sezona vzponov in padcev. Moram biti zdrav in konstanten. Košarko znam igrati že dlje časa,« je še dodal Goran Dragić.

»Do premora so še tri tekme in skušali bomo dobiti vse tri,« je odločno po dvoboju razlagal Goran Dragić. FOTO: Jim Rassol Usa Today Sports

Miami bo igral naslednjo tekmo v ponedeljek ob 2. uri po slovenskem času. Dallas (Luka Dončić) čaka izziv že prej, v nedeljo ob 1. uri bo gostoval pri Brooklynu, Denver (Vlatko Čančar) pa uro pozneje pri Oklahomi.