Košarka

Nezgrešljivi Omić zmaje odrešil muk porazov

Košarkarji Cedevite Olimpije po štirih porazih v vseh tekmovanjih v regionalni ligi ugnali MZT Skopje.
Alen Omić je imel iz igre stoodstoten met 8:8. FOTO: Cedevita Olimpija
Š. R., STA
29. 10. 2022 | 20:19
29. 10. 2022 | 20:23
2:58

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 5. krogu lige ABA premagali MZT Skopje s 93:73, tako so prekinili niz štirih porazov v evropskem pokalu in regionalnem tekmovanju. V dvorani Tivoli so bili prepričljivo boljši od MZT Skopja in vpisali tretji par točk v ligi ABA. Ljubljančani so navkljub izostanku nekaj pomembnih posameznikov zaradi zdravstvenih težav uveljavili svojo kakovost in upravičili vlogo favorita. Tekmeca so v drugi četrtini nadigrali za devet točk, delo pa so dokončali v tretjem delu igre, ki so ga dobili z 28:19.

Pet igralcev je doseglo deset ali več točk, novinec v ljubljanskem dresu Matic Rebec pa jih je prispeval devet. Alen Omić je zbral 19 točk ob stoodstotnem metu iz igre (8:8), 16 jih je dodal Yogi Ferrell (še 7 podaj), 11 Edo Murić (trojke 3:5), po 10 pa sta jih zabeležila Marko Jeremić (trojke 3:4) in Josh Adams.